Lednový zápas byl totiž odložen. V úterý od 20.15 hodin se první Karviná střetne s druhým Talent týmem Plzeňského kraje. Utkání z Karviné vysílá ČT Sport.

Půjde o souboj finalistů z play-off 2018 a 2019.

Zdroj: Youtube

Také teď je ve hře hodně. Plzeň ztrácí na Karvinou tři body, ale střetne se s ní dvakrát. „Pomýšlíme stále na první místo. Výhodu vidím v tom, že to stále máme ve svých rukou. Na Karvinou ztrácíme tři body, ale hrajeme s ní dvakrát,“ řekl trenér Plzně Petr Štochl.

Ze sedmnácti zápasů Karviná prohrála jen dva. „Její výsledky nám strach nenahání. Karviná si zaslouží respekt jako ostatní týmy. Hlavně po Vánocích má velmi dobré výsledky. Nicméně my se na ni připravíme jako na každého jiného soupeře,“ prohlásil Štochl.

Karviná se opírá o reprezentační spojky Vojtěcha Patzela (druhý nejlepší střelec extraligy) a Dominika Soláka. „Jejich hra plus spolupráce s pivotem bude stěžejní pro útok. Pokud jde o obranu, víme, jakým způsobem brání, připravíme se na to, ale nebudu prozrazovat jak,“ uvedl kouč Talentu.

Trenér Karviné Michal Brůna pamatuje jako hráč finále 2018 a 2019. „Jeho rukopis je zřejmý. Míša Brůna do toho promlouval a organizoval hru ze hřiště ještě jako hráč, ale teď má na to více času. Tým si delší dobu připravuje ke svému obrazu, prohloubily se dovednosti mužstva. Karviné se povedlo velmi dobře zapracovat Vojtu Patzela, jehož příchodem má její mužstvo větší agresivitu,“ všiml si Štochl.

Zdroj: Youtube

Pokud plzeňští házenkáři projdou testy na covid-19 a vyléčí drobné šrámy, nastoupí proti Karviné v plné sestavě. „Je velká šance, že budeme kompletní,“ nevyloučil Petr Štochl.