Vše začalo už v přípravě na sezonu, kdy si Bokr natáhl stehenní sval, a přišel tak o úvod sezony. Když se dal konečně do kupy, tak si z pátého extraligového kola a domácího zápasu proti Třeboni odnesl prasklý úpon v levém rameni a čekala ho operace.

Letos nastoupil ve všech třech zápasech a začal se dostávat do formy, ale v neděli v Karviné přišla další rána. „Nějakých deset vteřin před koncem zápasu šel soupeř do rychlého útoku. Já jsem se snažil zablokovat střelu a jak karvinský hráč dotáhl ruku přese mě, tak mi vykloubil to operované rameno,“ vrací se k nepříjemnému zážitku šestatřicetiletý Bokr.

„Zkusil jsem dost. Kvůli té předešlé operaci mi to nechtěli nahazovat zpátky na místě, takže jsme po skončení zápasu jeli do místní nemocnice, kde mi napřed udělali rentgen a potom teprve mi dali rameno zpátky,“ vypráví Bokr.

Nad jeho návratem na hřiště visí zatím velký otazník. „Teprve mě čeká návštěva doktora, takže to s ním proberu. To, že je tahle sezona pryč, to je mi jasné, ale jestli to je můj úplný konec s házenou, zatím nevím. To bych byl samozřejmě velice nerad, ale jestli nebudu moci hrát na sto procent, tak je asi zbytečné se cpát na hřiště,“ uvědomuje si levá spojka Plzně.

Už zítra hraje TJ Loko M.A.T. Plzeň na domácí palubovce od 18 hodin se Zubřím o druhé místo v tabulce a Tomáš Bokr bude muset zápas sledovat pouze z hlediště. „Kluci mají určitě velkou šanci vyhrát. Už podzimní zápas v Zubří se jim povedl a k bodu moc nechybělo. Hlavně se musí vyvarovat takových těch hluchých míst. Tam dokáží silní soupeři jako Zubří odskočit o několik branek a to se potom velmi těžko dohání a stojí to obrovské množství sil,“ varuje Bokr.