Kros se tradičně konal ve čtvrti Roudná a atmosféru letos umocnil koncert kapely The Shower, raut a pro malé běžce i skákací hrad. Volit bylo možné ze dvou tratí, a to 5,8 a 9 km. V běhu na 5,8 km slavili manželé Šmídovi. Mezi muži Martin Šmíd (Střelka Brno), který zvítězil v čase 20:55 minuty před Jaroslavem Šmídem z Dobřan (21:31) a Jiřím Rosolem z Loko Beroun (21:47).

Jako šestá v absolutním pořadí proťala cíl manželka vítěze a nejrychlejší žena Pavla Šmídová (dříve Zahálková) z BK Elán Zruč (24:03). Další medailová místa obsadily Barbora Šturmová (Forrest Gump team, 25:45) a a Zlata Lukášková (SV Stříbro, 27:02).

Mezi ženami si vítězství v běhu na 5,8 km vybojovala Pavla Šmídová.Mezi ženami si vítězství v běhu na 5,8 km vybojovala Pavla Šmídová.Zdroj: Zbyněk Kavalíř

Delší závod v okolí Fakultní nemocnice a u řeky Mže suverénně ovládl Jan Šneberger z AC Falcon Rokycany (33:18 min.), když prakticky celou trať běžel v čele sám. O druhé místo se ale strhl boj. Rychlejší byl Pavel Chocol (35:18) těsně před Václavem Lorencem (35:19). Mezi ženami zvítězila Jitka Patrasová (Tempo Makers, 42:38). Druhá doběhla Kateřina Břachová (45:49) a třetí byla Věra Bielková (51:13).

Mezi účastníky byl i nestor plzeňských běžců Petr Janový (198).Mezi účastníky byl i nestor plzeňských běžců Petr Janový (198).Zdroj: Zbyněk Kavalíř

V dětských závodech si vítězství vybojovali Jan Kocek (TJ Baník Stříbro), Kateřina Šilhánková (AS Horšovský Týn), Radim Duník, Rozálie Vokurková (oba TJ Sokol SG Plzeň-Petřín), Adam Soukup (AS Horšovský Týn), Leona Fišáková (TJ Baník Stříbro), Jakub Černý (TAP Plzeň), Veronika Břízová (AK Škoda Plzeň), Václav Bouberle (Mílaři Domažlice), Karolína Rutarová (TAP Plzeň), Jan Riegel (AC Domažlice) a Anna Šmídová (TAP Plzeň).

Premianti 21. ročníku Giant ligy (zleva) Richard Habermann, Martin Boubal s vítěznou trofejí a Pavel Kelemen.