Parádní podívanou o víkendu nabídli necelé stovce přihlížejících fanoušků hokejbalisté Plzně. Svěřenci trenéra Michala Edla přivítali netradičně v neděli v hale na Košutce nováčka z Rakovníka a děly se opravdu nevídané věci. Mečouni navázali na poslední domácí vítězství s Hradcem Králové ještě noblesnějším způsobem, když Středočechy rozválcovali poměrem 9:0.

Od prvních minut zápasu se hrálo výhradně pod taktovkou Plzně. Po první třetině vedli Západočeši o tři branky a ve svých střeleckých choutkách pokračovali i nadále. Hattrick si v duelu připsali na své konto obránci Adam Vágner a Michal Průcha, kteří potvrdili, že vlastní v rukou dynamit. Plzeň se opřela proti Rakovníku především o přesilové hry, v nichž hned sedmkrát skórovala. Brankář Kráčina neměl v zápase příliš mnoho práce a mohl se proto radovat z druhého vychytaného čistého konta v sezoně.

„Snažili jsme se na trénincích dostat do hráčů pozitivní motivaci se snahou tvořit hru. Trochu jsme přehodili naše útočné formace, pomohl nám i návrat Marka Švarce, který se už snad dal dohromady. Točili jsme tři lajny, hráli jsme kompletní, což byla další naše výhoda. Věnovali jsme se přesilovkám, snad to bylo vidět a přineslo to ovoce. Když budeme čelit silnějším soupeřům, bude to rozhodně složitější, ale věřím, že to podobně bude fungovat i do budoucna," hodnotil spokojený trenér HBC Plzeň Michal Edl.

HBC Plzeň – HC Rakovník 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Vágner (J. Benedikt), 8. Vágner (Švarc), 10. Průcha (Valenta), 16. Vágner (Průcha, J. Benedikt), 17. Kolařík (Vágner, Průcha), 18. O. Benedikt (Vodrážka), 19. Pauer (Průcha), 35. Průcha (Vágner, Valenta), 44. Průcha (Malý, Gřonka).

Rozhodčí: Boháček, Prudík. Vyloučení: 3:6. Využití: 7:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76.

Plzeň: Kráčina – Průcha, Kavalír, O. Benedikt, Vodrážka, Vágner, Pokorný, Davídek – Malý, J. Benedikt, Valenta, Kunzmann, O. Kejř, Gřonka, Kolařík, Švarc, Pauer, Kastner.

Ostatní výsledky: Most – Letohrad 3:1 (0:1, 0:0, 3:0), Kert Park Praha – Sudoměřice 12:1 (4:0, 5:0, 3:1), Ústí n. Labem – Letohrad 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Alpiq Kladno – Pardubice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0), Kovo Praha – Hr. Králové 2:1 ss (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0).