Seriál je soutěží o nejlepší oddíl regionu západních Čech. Ten obdrží „Zlatý poklad“ tj. 12 000 korun, který vznikne vkladem 3 000 korun každého z oddílů, pořádajícího jednotlivé závody – Kadaň, Eska Cheb, Prazdroj Plzeň a Spartak Sedlec.

První dva závody se jely minulý víkend a jejich dějištěm byla Kadaň a Cheb. Po nich jsou zatím na čele Vodní sporty Kadaň před plzeňským Prazdrojem. Ten jistě bude chtít využít domácího prostředí při třetím závodu a zaútočit na celkové prvenství a zisk prémie. To samé se dá říci i o pořadateli posledního závodu, Spartaku Sedlec.

Dnešní třetí závod seriálu s názvem O štít města Plzně se jede v Plzni na Radbuze pod mostem Milénia. Na programu jsou tratě 200 m a 3000 m pro závodníky všech věkových kategorií. Start první jízdy je plánovám na 10.00 hod.

Závěrečným čtvrtým závodem seriálu je Sedlecká pětistovka – memoriál Otakara Vykouka. Po jeho skončení se zde uskuteční i celkové vyhodnocení Západní Golden League. Kanoisté se utkají na tratích 200, 500 a 3000 metrů, začíná se již v 9.30 hodin.