Voříšková ze svých pěti startů vytěžila tři tituly (K1 1000 metrů, K2 500 metrů a K4 500 metrů) a dvě stříbrné medaile (K1 200 metrů a K1 500 metrů). ,,S výsledky jsem moc spokojená. Nečekala jsem titul na kilometru, kde se mi povedl závěr na poslední dvoustovce. Na rozdíl od druhého místa na pětistovce, kde to mohlo být lepší, jsem závod nezvládla takticky. Náladu jsem si pak zlepšila výhrou na čtyřkajaku a hlavně suverénním vítězstvím na deblu, přestože jsme s partnerkou Sýkorovou ze Sparty spolu tři měsíce netrénovaly,“ zhodnotila své výkony Karolína Voříšková.

,,S výsledky Karolíny jsem naprosto spokojená, ale nesmíme usnout na vavřínech. V září nás ještě čekají závody olympijských nadějí a mistrovství ČR na dlouhých tratích,“ dodala matka a trenérka Barbora Vernerová.

Karolína Voříšková si na šampionátu v Račicích vybojovala čtyři mistrovské tituly.
Čtyři tituly. Díky zlaté jízdě se kanoistka Karolína Voříšková utká se světem

Podobně si počínal i Ondřej Vísner. Ten rovněž vybojoval tři tituly (C1 200 metrů, C1 500 metrů a C2 500 metrů), k tomu přidal stříbro na C2 1000 metrů a bronz na C4 500 metrů. ,,Domácí šampionát pro mě byl po účasti na MS a ME juniorů dalším vrcholem sezony. Podmínky byly docela těžké, silně foukalo a často pršelo. Přesto se mi podařilo obhájit mistrovské tituly a nominovat se na závod olympijských nadějí. Poslední měsíc byl pro mě hodně náročný. Nyní se těším na krátký odpočinek před další přípravou,“ uvedl Ondřej Vísner.

Velice úspěšní byli další dva mladí závodníci Prazdroje, V kategorii žaček excelovala se čtyřmi tituly kanoistka Dominika Řáhová (C1 200 m, C1 500 m, C1 1000 m a C4 500 m) a k tomu ještě přidala třetí místo v kategorii C2 500m. Mistrem republiky se ještě stal mezi žáky kanoista Radek Kučera na C1 500 metrů, na dvojnásobné trati vybojoval stříbrnou medaili.

Karolína Voříšková.
Největší soupeřkou je moje dvojče, směje se kanoistka Karolína Voříšková