Kadeti, jak se přezdívá kategorii U17, vstoupili do utkání na palubovce Slaného správnou nohou. Již po třech odehraných minutách vedli 11:2. Rychlý a aktivní basketbal dělal domácím velké potíže a výsledkem bylo jasné vedení po prvním dějství 27:11.

„Kromě získaných míčů jsme ale bohužel i faulovali. Do Slaného jsme zajížděli jen s osmi hráči a s počtem jedenácti faulů v první čtvrtině jsme rozhodně nebyli spokojeni," zahlásil trenér Tadeáš Pleva.

Druhá desetiminutovka už byla více vyrovnaná, oba týmy trápila neschopnost vstřelit koš. Ve druhém poločase nastalo opět zlepšení a trenér Lokomotivy mohl být právem spokojený. „Hra se zpřesnila, náš rozehrávač řídil hru a podařilo se nám sehrát nacvičené kombinace. Celkově pro nás byl zápas přínosem před startující extraligovou soutěží, soupeř chtěl totiž také hrát aktivně," komentoval výhru 81:38 kouč Pleva.

„Utkání ukázalo, že jsme schopní hrát rychlý a moderní basketbal. Celkově slušný herní dojem ale kazí fakt, že jsme často zbytečně faulovali," doplnil trenér.

Náročný program měli žáci kategorie U14. Nejprve si zahráli s jedním z velkých aspirantů na postup mezi osm nejlepších – Sokolem pražským. S tímto soupeřem se Plzeňští potkali již na turnaji v Pelhřimově a dokázali mu odolávat jen první čtvrtinu. Hned od úvodu to byl bojácný výkon, a i když se postupem času zápas srovnával, odvezl si Sokol výhru 105:43.

„Kluci poznali současný vrchol naší skupiny a uvědomili si, kolik před sebou ještě máme práce. Pokud se v budoucnu chceme takovým týmům vyrovnat, musíme vydržet u celoplošného stylu hry, který přinese svůj zisk v budoucích letech," říká trenér Jaroslav Lejsek.

Posléze si však napravili chuť s vyšehradským Sokolem. Ten přijel jen v osmi hráčích s cílem bránit, mladí hráči Plzně ale dokázali Vyšehrad porazit 73:47 a získat první výhru v lize.

„Stále více týmů se v těchto kategoriích uchyluje ke hře o výsledky na úkor individuálních činností," říká nechápavě Lejsek. „Jsem rád, že naši kluci si sami vybrali tu náročnější cestu a na tréninky přicházejí stoprocentně připraveni.