Ten si vyhlášení konané v ParkHotelu na Borech užil. „Bylo to fajn, večer se mi líbil. Plzeňská sportovní unie to hezky připravila,“ děkoval Kadaně pořadatelům ankety.

Potěšilo ho také vítězství v anketě. „Samozřejmě jsem rád, vždyť je to ocenění práce, která se nám povedla. V Německu se podařilo odčinit neúspěch z předchozího šampionátu v Pittsburghu,“ vzpomněl Kadaně na mistrovství světa v Německu, kde český tým získal stříbro.

Na trenérově prvenství mají ale podle něho samotného velký podíl také hráči. „Každý úspěch je výsledkem spolupráce trenéra s hráči, bez nich by to nešlo. V kolektivním sportu to platí ještě víc než v individuálním,“ vysvětlil hokejbalový kouč.

Kromě stříbra na mistrovství světa Kadaně dosáhl loni na medaili také na klubové scéně. Škoda se totiž pod jeho vedením probojovala k extraligovému bronzu. „Tam to byla o trochu těžší práce. Hlavně co se týče změny přesvědčení hráčů,“ komentoval své působení u extraligového celku.

Po minulé sezoně ale na reprezentační i plzeňské lavičce skončil. „Chci si od trénování odpočinout,“ říkal bývalý plzeňský hráč po skončení soutěžního ročníku.

Ve Škodě teď už vykonává pouze funkci předsedy a přes zimu se snažil sehnat posily k zvládnutí boje o záchranu. „Z Budějovic by měl přijít Jan Nýdl, nastoupit by za nás také mohl junior hokejového Lasselsbergeru Jiří Benedikt,“ řekl jeden ze dvou Trenérů roku ke změnám v kádru desátého celku tabulky.