Po porážce na palubovce protivníka Plzeňané doma druhý zápas vyhráli, ale ve třetím, rozhodujícím, podlehli Velkému Meziříčí 2:3 a čeká je tak boj o záchranu.

1. zápas: Velké Meziříčí – USK Slavia Plzeň 3:1 (21, 16, -20, 21).

USK: Vaňourek, Giebl, Netrval, H. Jelínek, Brabec, Heidlberger. Střídali: Maday, P. Kiesenbauer.

Částečně zdecimovaná sestava Plzně (chyběli čtyři hráči) se pokusila bojovat, ale domácí měli většinu zápasu převahu. Ta se projevila především při smeči na síti, pouze ve třetím setu slavili úspěch hosté zásluhou zlepšené hry na bloku.

2. zápas: Slavia USK Plzeň – V. Meziříčí 3:0 (26, 18, 17).

USK: Vaňourek, Giebl, Brabec, H. Jelínek, Maday, P. Kiesenbauer, libero Zb. Jelínek. Střídali: Kupilík, Heidlberger, Netrval.

Domácí zahájili druhý duel velkým náporem, v prvním setu vedli 23:20, ale hosté výbornou hrou v poli mocně dotahovali, v koncovce rozhodli Plzeňané lepším útokem. Další dva sety se hosté hledali a v závěru zápasu i rezignovali. Stav na zápasy tak byl 1:1 a díky lepšímu skóre setů se pořadatelem rozhodujícího třetího utkání stala Plzeň.

3. zápas: Slavia USK Plzeň – Velké Meziříčí 2:3 (22, 24, -17, -22, -14).

USK: Kupilík, Giebl, Brabec, H. Jelínek, Maday, P. Kiesenbauer, libero Zb. Jelínek. Střídali: Kupilík, Heidlberger, Netrval, Kortus.

I třetí duel zahájila Plzeň ve velkém stylu, ale již ve druhém setu se přestalo dařit na nahrávce, nepomohlo střídání a set byl vítězně dokončen spíše se štěstím. Hosté se chopili šance, začali být bezchybní na síti a vyrovnali na 2:2. V tie breaku domácí vedli 8:6, ale pak přišly tři chyby při hře v poli a hráči hostů vítěznou smečí ukončili utkání.

Všechny zápasy měly výbornou úroveň, Plzeň předvedla svůj nejlepší výkon v sezoně. „Bohužel, různé nemoci i nedoléčená zranění a také starty některých hráčů za družstva mužů se podepsaly na horší sehranosti i psychické a fyzické úrovni především ve třetím zápasu této série," viděl hlavní příčiny neúspěchu trenér Pavel Zeman.

Slavia tak nezopakuje výborné loňské šesté místo a čekají ji tři turnaje ve skupině o 9. – 12. místo. Jejími soupeři budou Dansport Praha, Hradec Králové a Ústí n. Labem.