Hostovaly totiž ve Frýdku-Místku, který v tabulce okupoval druhou příčku, naopak slávistky jsou páté. Plzeňanky nastoupily bez zraněných Urešové a Jandové, přesto svého soupeře v prvním utkání zaskočily a zvítězily 3:1, ve druhém se již prosadil domácí favorit.

Sokol Frýdek-Místek – Slavia VŠ Plzeň 1:3 (19, -15, -21, -20) a 3:0 (15, 19, 14)

V úvodním setu prvního duelu sice podle očekávání uspěly domácí hráčky, ale poté nastal v utkání zlom. „Začalo se nám dařit na podání, výrazně jsme zlepšily hru v poli a v útoku dominovala Markéta Hrubá. K té se postupně přidaly i ostatní hráčky a domácí volejbalistky nedokázaly našim útokům vzdorovat. Myslím, že zbytek utkání už nezvládly hlavně psychicky," popsala vítězný zápas asistentka trenérky Svobodové Jitka Gorčíková.

Do druhého zápasu nastoupil Frýdek-Místek posílen o jednu pendlující hráčku a po sobotní porážce šel nekompromisně za vítězstvím, naopek u Plzeňanek se částečně projevilo určité uspokojení. „Utkání rozhodně nebylo tak jednoznačné, jak naznačuje konečný výsledek. Je však pravdou, že se naše hráčky po celý zápas nedostaly do správného herního tempa. Navíc při delších výměnách stálo štěstí většinou při domácích," uvedla asistentka trenérky Gorčíková.

Slavia: Ulčová, Mikulová, M. Hrubá, Schveinertová, Hanzlíčková, Valtová, libero Michalcová. Střídaly: Maroušková, Velíšková.

Ostatní výsledky: VK KP Brno – Olymp Praha 1:3 (-13, 19, -16, -12) a 2:3 (-14, -11, 20, 21, -13), VK Prostějov – Č. Budějovice 2:3 (-18, 21, 24, -22, -6) a 0:3 (-19, -19, -19).