Relativně slabšího soupeře měly v extralize juniorek hráčky týmu Volejbal Plzeň – poslední celek tabulky Slavii Liberec. Domácím se první zápas nepovedl, ale nakonec vydřely výhru 3:2, ve druhém už hladce zvítězily.

Volejbal Plzeň – Slavia Liberec 3:2

V prvním utkání hostující Liberec překvapivě získal první set, ve druhém se strhla velká bitva, domácí hráčky ho nakonec vybojovaly po výsledku 28:26.

„Druhý set byl pro celý zápas zlomový, pokud bychom ho prohrály, těžko bychom už otáčely stav," přiznala trenérka Plzně Kateřina Svobodová.

Třetí set vyzněl pro hostující hráčky, ve čtvrtém zvítězily poměrně snadno Plzeňanky.

„Tie-break byl hodně vyrovnaný, soupeřky vedly 12:10, ale my jsme lépe zvládly koncovku. Celkově ale nebyl náš výkon zdaleka optimální," mínila trenérka Svobodová.

Ve druhém duelu domácí juniorky potvrdily roli favoritek, soupeřky zabojovaly až ve třetím setu, ale ani v něm neuspěly.

„Vzhledem k našemu dnešnímu výkonu musíme být se čtyřmi body spokojeny," uvedla Kateřina Svobodová.

Plzeň: Nat. a Nic. Šmídovy, Beránková, Čížková, Bendiktová, Pešíková, libero Prokšová. Střídaly: Hipčová, Dyková, Preslová.

Ostatní výsledky: Žižkov – Olymp Praha 3:2 (23, -20, -18, 23, 6) a 1:3 (-22, -20, 17, -20), ČEZ Č. Budějovice – Řepy 3:1
(-22, 8, 23, 19) a 3:0 (21, 17, 14).

V extralize kadetek pokračovaly plzeňské hráčky v letošní spanilé jízdě. Opět si přivezly šest bodů a nadále vládnou tabulce s náskokem devíti bodů před pražským Olympem.

Výsledky: Řepy – Volejbal Plzeň 0:3 (-13, -18, -13) a 1:3 (19, -5, -23, -13), Č. Budějovice – Střešovice 0:3 (-14, -20, -24) a 3:1 (-21, 15, 15, 18), Olymp – Chodov 3:1
(-19, 18, 17, 15) a 3:0 (21, 22, 22).