Lépe se dařilo hráčkám Lokomotivy, které si poměrně hladce poradily s Libercem. Slávistky naopak podlehly vedoucímu Olympu Praha, když ve dvou utkáních získaly jediný set.

Lokomotiva Plzeň – VK Liberec 3:1 (18, 24, -22, 21) a 3:0 (7, 17, 16). Lokomotiva: Hodanová, Ciprová, M. Sakařová, Zapletalíková, Prokopová, Vinklerová, libero Plzáková. Střídaly: Ježková, Hřebenářová a Suchá.

Vstup do prvního zápasu se hráčkám Lokomotivy povedl. „První set jsme rychle získaly, ale od druhého jsme začaly chybovat a nechaly soupeřky rozehrát. Přesto jsme jej získaly pro sebe, ve třetím stále vedly, ale nezvládly koncovku. Snažila jsem se sice častým střídáním dostat hráčky do tempa, ale příliš to nevycházelo, byl to boj až do konce utkání,“ zhodnotila první duel trenérka Lokomotivy Dana Plzáková.

Odveta však už byla jednoznačná. „Utkání se celé hrálo v naší režii, soupeřkám jsme nedaly ani nejmenší šanci. Celkově však holky neodvedly to, co měly, trochu se na nich projevila dlouhá herní pauza,“ mínila trenérka Plzáková.

Slavia VŠ Plzeň – Olymp Praha 0:3 (-21, -13, -11) a 1:3 (-18, 19, -21, -21). Slavia VŠ: Vlková, Dvořáková, L. Hrubá, Šimáňová, Chvátalová, Holšanová, libero Moulisová. Střídaly: Pelcrová, M. Hrubá.

Suverénní lídr tabulky Olymp byl velkým favoritem a tuto svou roli naplnil. „Úvodní set prvního zápasu byl zcela vyrovnaný, dokázaly jsme se soupeřkami držet krok, bohužel v koncovce jsme neuspěly,“ litovala trenérka Slavie Jitka Gorčíková. „To zásadně ovlivnilo další průběh utkání, naše hráčky se psychicky zlomily a soupeř snadno získal další dva sety i zápas. Nám se kromě úvodu nevydařil herně ani výsledkově,“ dodala.

Druhý duel začaly slávistky velmi dobře a poměrně snadno vyhrály první sadu. „I další sety byly hodně vyrovnané, ale v koncovce se vždy projevila kvalita soupeřek, nás opět trochu srazil i chybný výrok rozhodčích v závěru třetího setu. V tomto střetnutí děvčata předvedla bojovný výkon, bohužel na výhru to nestačilo,“ uvedla trenérka Gorčíková, která postrádala dlouhodobě zraněnou Mrvovou.

Ostatní výsledky: Kometa Praha – Madeta Č. Budějovice 1:3 (-20, -16, 20, -23) a 0:3 (-14, -20, -22).