Důležitý úkol čekal na volejbalové juniorky Slavie VŠ v posledním dvoukole první fáze letošního ročníku extraligy. V domácích duelech se Žižkovem potřebovaly získat alespoň jeden bod, který by jim zajistil ve druhé části soutěže účast ve skupině o 1. – 6. místo. To se jim podařilo již v prvním utkání, nakonec doma získaly plný počet šesti bodů.

Slavia VŠ Plzeň – Sokol Žižkov 3:1 (11, 23, -18, 20) a 3:1 (16, -23, 13, 14)

V úvodním setu prvního zápasu slávistky soupeřky doslova smetly, druhý pak získaly po boji.

„Tím už jsme si prakticky zajistily kýžený bod, snad proto nastal ve třetím setu výpadek. Musely jsme trochu zamíchat sestavou a ve čtvrtém setu jsme si již výhru v poklidu pohlídaly," popsala první zápas trenérka Slavie Kateřina Svobodová.

Do druhého zápasu nastoupila Slavia s několika hráčkami z lavičky.

„V podstatě ani jednomu týmu už o nic nešlo, proto patrně soupeřky nekladly vážnější odpor," poznamenala plzeňská trenérka.
Slavia – I. zápas: Nic. a Nat. Šmídovy, Urešová, Hanzlíčková, Benediktová, M. Hrubá, libero Krýnerová. Střídaly: Čížková, Paulová, Černá. II. zápas: Hipčová, Vinohradská, Paulová, Urešová, Hanzlíčková, Benediktová, libero Černá.

Ostatní výsledky: KP Brno B – Liberec 1:3 a 3:0, Č. Budějovice – Olymp Praha 3:0 a 3:2.