"Pokud vše dobře dopadne a covidová situace v Evropě dovolí, tak se podle všeho mohou naše atletky těšit příští rok na souboje s nejlepšími týmy v Evropě při poháru mistrů evropských zemí," upozornil trenér AK Škoda Plzeň Michal Černý.

Družstvo juniorů obhajovalo mistrovský titul z roku 2019. Při letošním republikovém finále na Slavii junioři potvrdili svoji dlouholetou kvalitu a nepřerušili medailovou vlnu, která trvá již od roku 2018. Letos získali republikový bronz.

Mezi lídry družstva patřily několikanasobná medailistka z mistrovství ČR dálkařka a výškařka Daniela Volná, účastnice letošních mistrovství Evropy i světa čtvrtkařka Kateřina Matoušková a oštěpařka Petra Sičaková. Mezi juniory se pak nejvíce body blýskli běžci na 800 a 1 500 m Philippe Carpentier a Štěpán Trávníček či další český reprezentant věkem stále dorostenec Jakub Peterka, který startoval ve skoku dalekém a na sprintech 100 a 200 m.

"První a třetí místo v soutěži družstev je vynikající výsledek a skvěle navazuje na úspěchy seniorského týmu. Najít dlouhodobě úspěšný klíč k propojení juniorské a seniorské kategorie, který posléze povede do české reprezentace, byla pro nás mnohaletá výzva. Věříme, že tyto již několikaleté úspěchy klubu jsou tou nejlepší cestou, jak dát českým fanouškům ty nejlepší atlety, kteří budou mít opravdovou touhu uspět v mezinárodní konkurenci," uvedl Černý.