„Základní část hodnotím kladně, rozhodně se vydařila," říkal trenér Adam Forman. „Povedlo se nám splnit to, co jsme si stanovili před začátkem sezony. Futsalovost tam sice nebyla taková, jako třeba u Chrudimi, nebo Slavie, ale tyto nedostatky jsme vynahradili extrémní týmovostí, bojovností a zodpovědností směrem do obrany. Kluci se semkli, navíc jsme se mohli opřít o výkony brankáře Nicolase Buchara, jehož bych chtěl vyzdvihnout nejvíce," pokračoval kouč.

Díky třetímu místo se mladí borci Interobalu probojovali na závěrečný turnaj Final four, který se pro juniorskou kategorii koná v neděli 11. února ve sportovní hale Dačická v Pardubicích. Ve východních Čechách budou kromě Plzně a již zmíněné Chrudimi se Slavií ještě mladí hráči Ústí nad Labem.

Fotogalerie: Základní cíl? Uspět v semifinále, velí kouč Interobalu před Final 4 ligy dorostu

Interobal se v semifinále utkání s Chrudimí, se kterou v základní části prohrál vysoko 1:9. Flintu do žita ale Plzeňané předem neházejí. „Cílem je se na tento zápas dobře připravit a navázat na výkon z konce základní části proti Slavii," poukázal Forman na to nedávné utkání s vítězem základní části 2:1. „Do zápasu s Chrudimí sice nejdeme v roli favorita, ale pokud se budeme prezentovat dobrou obranou a bojovností, věřím, že můžeme uspět a postoupit do finále," má jasno Adam Forman, trenér juniorského týmu futsalistů Interobalu Plzeň.

Final four Juniorské ligy futsalu 2023/2024 (11. února 2024) - semifinále 14.00: SK Slavia Praha - FC Rapid Ústí nad Labem, 15.00: FK Chrudim - SK Interobal Plzeň, zápas o 3. místo 16.30: poražený SF1 - poražený SF2, finále 17.45: vítěz SF1 - vítěz SF2 (všechny zápasy se hrají v Pardubicích).