Do ostré sezony vlétl mladík Pavel Šumpík jako kometa. V prestižním etapovém podniku juniorů v belgickém Limburgu skončil člen Roman Kreuziger Cycling Academy (RKCA) z Plzně třetí, když tři ze čtyř etap držel žlutý dres lídra. A následně míchal pořadím v zahajovacím podniku Českého poháru mužů v silniční cyklistice mezi Velkou Bíteší a Brnem.

Ve stoupání do Kohoutovic po 30 kilometrech závodu zaútočil Šumpík na vítězství ve vrchařské prémii a inicioval tím klíčovou akci dne. Za vrcholem se k teprve 17letému jezdci dotáhli ještě Filip Řeha (ATT Investmens) a Martin Voltr (Pierre Baguette Cycling) a spolupracující trio vydrželo v úniku dalších 135 kilometrů až do cíle.

Přitom Šumpík startoval mezi chlapy na výjimku v dresu juniorské reprezentace, jenže místo sbírání zkušeností bojoval k radosti trenéra české juniorky a šéfa RKCA Petra Kubiase o vítězství. Tři kilometry před metou Šumpík nastoupil, Voltra utrhl, ale Řeha útok zachytil a v cílovém finiši mladšího soupeře porazil.

Mladí cyklisté z RKCA při tréninku na Mallorce.
Kubias i mladí cyklisté z akademie míří zase výš

„V závěru jsem ještě něco zkusil, ale už jsem toho měl fakt plné zuby a na Filipa (Řehu) jsem ve spurtu neměl. I tak jsem s druhým místem moc spokojený,“ svěřoval se Šumpík. „Vůbec jsem nečekal, že by ten můj nástup na vrchařskou prémii v Kohoutovicích mohl být rozhodující. Myslel jsem, že mě balík za chvíli dojede. Nakonec jsme tam zůstali tři a vydrželi jsme v úniku až do konce,“ prohlásil cyklista rostoucí pro velké závody.

Tým Roman Kreuziger Cycling Academy na závodě Trixxo Ster van Zuid-Limburg v Belgii, Pavel Šumpík ve žlutém triku lídra.Tým Roman Kreuziger Cycling Academy na závodě Trixxo Ster van Zuid-Limburg v Belgii, Pavel Šumpík ve žlutém triku lídra.Zdroj: RKCA

„A to se Pavel vrátil z Belgie s ´kašlíkem´ a v týdnu spíš orážel. Ale dobře zregeneroval a na Bíteši dokázal formu z úvodu sezony prodat. Statečný výkon ale odvedl i Adam Pešek,“ zmínil trenér Tomáš Holub dalšího člena RKCA v juniorském výběru.

„Kluci se dobře ukazovali už při soustředěních na Mallorce a teď se přesvědčují, že je příprava dobře nastavená,“ pokračoval Holub. „Pavel (Šumpík) měl skvěle rozjetý i etapák v okolí Limburgu, ale Adam Tříska, Jirka Rejzek a Ondra Šafránek museli po pádech odstoupit a v závěrečné etapě mu chyběla větší týmová podpora. K prvenství i tak nakonec scházelo jen pár sekund, možná trochu štěstíčka. Forma kluků je však povzbuzením před dalšími závody, ať už naší Grand Prix v závěru dubna v Kyšicích u Plzně, nebo při Závodu míru juniorů, kde bychom mohli po čase zase bojovat o stupně vítězů,“ uzavřel trenér Tomáš Holub.

Start hlavních závodů.
Běžci v Kyjově. Hostička přijel, viděl, zvítězil, ženám vládla Doležalová