„Turnaj měl velmi dobrou úroveň, byli tu vynikající hráči,“ vyzdvihl ředitel soutěže a místopředseda TK Slavie Plzeň Jiří Kovářík. „Jako budoucí hvězdičku vydím Holanďanku De Vromeovou. Sice vypadla v semifinále, ale je jí teprve čtrnáct let a předvádí velmi dobrou hru.“

Ve finále přehrála Slovenka Viktoria Malová ve třech setech maďarskou protihráčku Reku Mullerovou. Malová v cestě za triumfem musela zvládnout třísetové duely i ve čtvrtfinále a semifinále. „I Mullerová hrála dobře. Spolu s De Vromeovou sice nestačily na Malovou, ale hlavně proto, že jsou ještě hodně mladé,“ uvedl Kovářík.

Angličan Liam Broady, jednička turnaje, zdolal ve finále chlapecké dvouhry Jana Hradského. Tento finálový zástupce českého tenisu prošel do turnaje z kvalifikace. Vítězný Broady nedávno uspěl v kategorii juniorů dokonce ve wimledonské čtyřhře. Na plzeňských dvorcích porazil Hradského 4:6, 6:1 a 6:4. „Broady hrál celý turnaje vyrovnaně a dobře. Ale Hradský byl celkově lepší. Jen mu v závěru chyběly síly vzhledem k jeho účasti v kvalifikaci,“ upozornil ředitel.

Vítězství pro české barvy zaznamenaly ve čtyřhře juniorek Aneta Dvořáková s Barborou Krejčíkovou.

Tradiční a prestižní turnaj, jenž je nejstarším juniorským turnajem hraným bez přerušení v České republice, se bohužel musel obejít bez plzeňských zástupců v hlavní soutěži.

„To nás velmi mrzí. Je to poprvé v historii. To samé se týká všech západočeských klubů,“ sdělil Kovářík.

„Měli jsme karty do kvalifikace, ale holky i kluci své zápasy prohráli. Měli jsme také jednu volnou kartu do hlavní soutěže děvčat, ale na poslední chvíli se nám Schweinerová zranila a o turnaj přišla,“ vysvětlil šéf klání.

Letošního ročníku uznávaného turnaje se zúčastnili tenisté z 27 zemí světa.