Minařík jako obhájce prvenství vybíhal na trať šest kilometrů se žlutým číslem a roli favorita potvrdil.

Vyhrál v čase 23:07,6 minuty a o deset vteřin předstihl druhého v pořadí Martina Šmída (Střelka Brno) – vítěze kategorie do 39 let. Třetí absolutně skončil nejrychlejší starší dorostenec Martin Kočandrle z pořádajícího Sport Clubu Plzeň.

Nejkvalitnější výkon v jubilejním ročníku ale předvedla Kateřina Razýmová.

Česká reprezentantka v běhu na lyžích nedala v závodě žen na 3000 metrů šanci žádné ze soupeřek a zvítězila v senzačním čase 11:16,0 minuty.

„Kačka tak vylepšila svůj vlastní traťový rekord z roku 2017 o 24,5 sekundy,“ ocenil formu týmové kolegyně člen organizačního sboru Jakub Novák.

Na druhém místě s odstupem doběhla nejrychlejší žena nad 40 let Petra Šmákalová (Sokol SG Plzeň Petřín) před Pavlou Šmídovou (AK Škoda Plzeň).

„Před startem hlavního závodu uctili účastníci památku zpěváka Karla Gotta minutou ticha,“ připomněl Jakub Novák.

Jubilejního Běhu Borským parkem se zúčastnily na tři stovky závodníků. Jednapadesátý ročník se uskuteční v sobotu 10. října 2020.

Výsledky 50. ročníku Běhu Borským parkem: trať 6 km: muži 18 – 39: 1. Šmíd (Střelka Brno) 23:17,9, 2. Bohmann (AK Škoda Plzeň) –19,9, 3. Petr Šlajs (SC Plzeň) -56,0, 40 – 49: 1. Minařík (SKP Rokycany) 23:07,6, 2. Bretšnajdr (Horní Bříza) -2:30,3, 3. Bíba (Triatlon Plzeň) -2:34,3, nad 50: 1. Kuželka (Condor BK) 26:44,3, nad 60: 1. Korytár (AC Falcon Rokycany) 27:30,9. Dorostenci starší: 1. Kočandrle (SC Plzeň)23:28,1. Trať 3 km, ženy 18 – 39: 1. K. Razýmová (SC Plzeň) 11:16,0 min., 2. Šmídová -1:10,4, 3. Suráková -1:39,6 (obě AK Škoda Plzeň), nad 40 let: 1. Šmákalová (Sokol SG Plzeň Petřín) 12:08,7, 2. Kadlecová (LK Škoda Plzeň) -3:10,5, 3. Nováková (SC Plzeň) -3:16,4.