Plzeňští florbalisté položili základ k dalšímu vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Ve druhé části hry se Jihočeši dvěma góly vrátili zpátky do hry, ale závěr druhé periody a celá třetí část už patřily zase Gorilám.

Florbalisté FbŠ Slavia Fat Pipe Plzeň (na archivním snímku hráči v bílých dresech) vyhráli podesáté v řadě, tentokrát skolili domácí Milevsko 5:4.
Krasojízda florbalistů. Slávisté se pomstili Milevsku a vyhráli podesáté v řadě

„V Jindřichově Hradci to není nikdy lehké, ale tentokrát nám to soupeře ulehčil úplně sám. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a odvezli si domů tři body. Dneska bylo náročné vybrat nejlepšího hráče, ale rád bych vyzdvihl tři gorilí špílery, a to dvojici Jiřích Lukasche a Kratinu a našeho brankáře," uvedl po mači vedoucí družstva FBŠ ATT Gorily Plzeň Kryštof Lehečka. „Měli jsme jasně stanovený plán, ale bohužel jsme ho dodržovali jen chvílemi. Soupeř ukázal zkušenost a trestal naše chyby," stýskal si kouč domácích florbalistů Jiří Prokýšek.

Florbal Jindřichův Hradec - FBŠ ATT Gorily Plzeň 4:12

Třetiny: 0:4, 2:1, 2:7. Branky a nahrávky: 29. Tejnor, 35. Hovorka, 47. Žák (Tejnor), 56. Kopřiva (Matějka) - 5. Kratina (Lukasch), 10. Kratina (Hejduk), 11. Budek (Janata), 20. Pojar, 39. Hlinovský (Pour), 41. Sihelský (Pojar), 43. Hlinovský (Kratina), 50. Kratina (Sihelský), 55. Sihelský (Živčák), 57. Hlinovský (Kratina), 58. Janata, 58. Hlinovský (Kratina). Rozhodčí: Urbánek, Vraspír. Vyloučení: 2:1. Využití přesilových her: 0:0. Střely: 25:41. Diváci: 76. Hala: SH Jindřichův Hradec. Sestava FBŠ ATT Gorily Plzeň: Šimůnek, Lenárt - Beneš, Sihelský, Pojar, Pour, Šobotník, Kratina, Lukasch, Budek, Živčák, Hejduk, Janata, Veselý, Hlinovský, Hašek. Trenér: Filip Tábořík.

Ostatní výsledky 18. kola divize B: Sport Club Klatovy - Kaplice 8:7 po pr., Panthers Praha Boys U23 - SK Meťák Č. Budějovice 7:8 po prodloužení, TJ Sokol Kr. Vinohrady B - FbC Strakonice 6:5, FbC Štíři České Budějovice B - Centropen Dačice 6:12, FbC Draci Říčany - FbC Kutná Hora 10:4.

Následující program - sobota 17.00: FbC Spartak Kaplice - Panthers Praha Boys U23, 18.00: FbC Kutná Hora - TJ Sokol Kr. Vinohrady, TJ Centropen Dačice - Jindřichův Hradec, 19.00: SK Meťák České Budějovice - FbC Draci Říčany, neděle 16.00: Panthers Praha Boys U23 - FbC Spartak Kaplice, 18.00: FbC Strakonice - FBŠ Štíři České Budějovice B, FBŠ ATT Gorily Plzeň - Sport Club Klatovy.

Florbalisté Sport Clubu Klatovy po úspěšném zápase se Spartakem Kaplice (8:7 po prodloužení).