Tenistka Andrea Sestini Hlaváčková ji převzala na vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku Plzně. „Ráda jsem se zúčastnila slavnostního večera, viděla ostatní sportovce a zjistila, co se v kraji děje,“ říkala Sestini Hlaváčková.

Co říkáte na ocenění?
Jsem nadšená. Mám radost, že jsem cenu mohla převzít, protože spoustu ocenění za mě přebírali rodiče, i když jim ocenění také patří. Je hezké se ve městě objevit a lidem poděkovat.

Považujete se za krajánka, bez ohledu na ocenění?
Krajánka (přemýšlí). Za Plzeňačku určitě. Ve světě často dostávám otázky na Plzeň, protože město je většinou spojené s pivem. Hodně žurnalistů ví, že pocházím z pivovarské rodiny, takže se k tomuto tématu Plzně dostaneme. Jsem hrdá na to, že jsem z Plzně a městu patří moje srdce.

Kam toto individuální ocenění řadíte?
Každé ocenění má u mě doma místo na poličce. Je krásné být v pokročilejším věku oceněna (směje se).

V pátek se koná den otevřených dveří Regionální plzeňské tenisové akademie, která funguje pod vaší záštitou. Čím byste děti nalákala?
Stát se součástí naší tenisové akademie bude mít jednu velkou výhodu. Na Borech se připravuje úžasný areál s novou posilovnou, kvalitními tenisovými kurty či přístupem k fyzioterapii. Takže časem přibude i profesionální přístup a profesionální trenéři a hráči. Toto všechno poroste s věkem těch současných dětí, a proto si myslím, že teď je správný čas se ukázat na dni otevřených dveří akademie.

Pátý zápas semifinále play off VARTA futsal ligy mezi Interobalem Plzeň a Spartou Praha.
FOTO: Interobal na finále nedosáhl, postupuje Sparta

Bavíme se v horizontu kolika let?
Já věřím, že v příštích pár letech. Nejsem idealista, stojím nohama na zemi a musela jsem i občas brzdit ambice taťky, který doufal, že by to mohlo být i dříve. Říkala jsem, že budeme muset na tu generaci počkat. Zapojení škol a školek byl úžasný nápad. Stejně jako to, že děti budou mít přístup k raketám a balonkům a rodiče nebudou muset tolik utrácet. To přivede spoustu dětí k trenérům, kteří poznají talentované tenisty. Bez města Plzeň, Plzeňského kraje a Českého tenisového svazu by akademie vůbec nešla uskutečnit. Mám tam své jméno, ale všechno je tvrdá práce lidí ze Slavie – pana Kováříka, taťky a další spousty lidí.

Vaší tenisovou parťačkou bude Barbora Strýcová. Od koho vzešel impulz?
Na celou sezonu přišel asi spíš od Báry, ale je to jedno, od koho vzešel impulz. Já jsem Báru kontaktovala, jestli si spolu nezahrajeme na velkých turnajích v Americe, a ona řekla, že už je s někým domluvená, ale pak by si ráda zahrála. Sedly jsme si a domluvily se fifty fifty. Dostávám dotazy, proč hraju na spoustě turnajů s jinou tenistkou než s Bárou. Spolu budeme hrát asi deset největších turnajů. Bára má sezonu postavenou na singlu, ale když hraje debla, dává do něj maximum. Ze spolupráce jsem nadšená a těším se na ni. Jsem pozitivní člověk a vždy jsem nadšená ze svých parťaček. Nevybírám si lidi, s nimiž bych nevěřila v úspěch nebo nechtěla hrát.

Už máte rozdělené role?
Od začátku bylo jasné, že já hraju forhend a Bára bekhend. Teď trénujeme různé herní situace, aby to pak na tenisovém kurtu fungovalo.

Ilustrační foto
Hokejbalisté porazili v Praze posledního