Minulou středu hráli dohrávku na půdě nováčka z Nymburka, v neděli je čekal výlet do dalekých Záp, před dvěma dny hostili východočeský Převýšov, který smetli hladce 4:1. A už zítra čeká fotbalisty třetiligových Domažlic další soutěžní utkání. A opět doma. Do sportovního areálu na Střelnici přijede silný Králův Dvůr.

„Čeká nás čtvrté utkání během necelých dvou týdnů, takže únava už je na hráčích znát. Ale tak to někdy prostě bývá,“ říká trenér Jiskry Pavel Vaigl, který naráží na fakt, že dvě utkání ze začátku jara byla odložena a jeho hráči je museli absolvovat až teď. A to poslední středeční stálo opravdu za to. Domažlice přehrály před skvělou diváckou kulisou Převýšov hladce 4:1.

„Vyšel nám začátek zápasu a to si myslím, že rozhodlo. Hráči zaslouží pochvalu, protože zejména v prvním poločase hráli fyzicky náročný fotbal. Přistupovali k protihráčům, presovali po celém hřišti. Ve druhé půli nám i díky tomu trošku docházely síly, ale na konec jsme to zvládli,“ ohlíží se za středeční dohrávkou Pavel Vaigl.

A co bývalý trenér Tachova očekává od zítřejšího soupeře z Králova Dvora? „Soupeř disponuje kvalitním kádrem, jejich hráči jsou už dlouho pohromadě. Králův Dvůr se pyšní výbornou defenzivou. Silný je především doma. Ale v posledním utkání proti Chrudimi ukázal svou sílu i venku. Vedl 1:0 a nakonec padl až poté, co dohrával bez vyloučeného hráče,“ uvádí trenér Jiskry Domažlice.

DIVIZNÍ PŘEŠTICE ČEKÁ NOVÁČEK Z BŘEZOVÉ

Ačkoliv doma fotbalisté Přeštic na jaře sbírají body jako na běžícím páse, tak na cizích hřištích se jim zatím nedaří. Dva zápasy, nula bodů, skóre 0:9. Šanci zmírnit negativní bilanci mají svěřenci trenéra Ivana Kovácse v zítřejším dopoledním klání na hřišti Březové.

„Hodně bude záležet na tom, v jaké sestavě Březová nastoupí. Pokud bude hrát Horváth s Vaněčkem, bude to pro nás složitější. Na to se ale nechceme vymlouvat. Naše situace v tabulce není jednoduchá, my musíme vyhrávat každý zápas,“ říká trenér Přeštic Ivan Kovács. „Musíme ale bezpodmínečně začít proměňovat šance, které si vytvoříme. To je zatím náš kámen úrazu,“ dodává kouč Přeštic.