„Ještě jsem neobdržel žádné oficiální sdělení, jenom jsem dostal výpověď bez udání důvodu. Asi ale tuším, odkud vítr vane. Ze zákulisí vím, že klub má problémy s financemi, a to bude patrně jeden z hlavních důvodů,“ míní šestatřicetiletý Piroch, který přišel do německého týmu v létě roku 2008 z francou­zského HSA Mulhouse.

V současné době tedy hledá držitel českých titulů v dresu Kovopetrolu Plzeň z let 1998 a 1999 nové angažmá. „Můj manažer momentálně shání nějaké kontakty v Německu, ale samozřejmě bych se nebránil návratu do Plzně. Už jsem mluvil s trenérem Haberem i vedením klubu a cítím z jejich strany zájem. Teď budeme dál jednat a za nějaké dva týdny bychom mohli být moudřejší,“ naznačil možnosti svého dalšího působení Piroch.

I přes nejistou budoucnost se bude zkušená střední spojka dál poctivě připravovat. „Jsem rád, že jsem mohl zahájit přípravu s extraligovou Plzní. Ta má velmi kvalitní kádr a pro mě je důležité, že se dostanu zpět do tréninkového rytmu,“ je západočeskému týmu vděčný Jiří Piroch.

Na vyhazov Pirocha zareagoval i další plzeňský odchovanec hájící barvy Bad Neustadtu Michal Tonar. „Na stůl jsem jim dal oficiální zprávu, že bych chtěl skončit a že za těchto podmínek nehodlám v klubu dále působit,“ potvrdil čtyřicetiletý To­nar.

„Kromě Pirocha vyhodili bez udání důvodu také trenéra, a jakým stylem to udělali, se mi vůbec nezamlouvalo. Po tréninku dostal do ruky obálku s tím, že to je výpověď bez udání důvodu, a navíc s tím, že má zákaz vstupu do haly a podobné nesmysly. Bylo to dost vyhrocené. Celkově je teď atmosféra v klubu napjatá a já vůbec nemám chuť tam pokračovat. Přitom jsem měl zajištěnou smlouvu i na příští sezonu,“ upřesnil Tonar.

Levoruká spojka, která má na svém kontě stejně jako Piroch dva české tituly s Plzní, patrně zůstane za hranicemi. „Určitě jsem přemýšlel také o Plzni, větší šance se vrátit už asi nebude. Nějaká jednání s vedením Plzně už také proběhla, ale vypadá to tak, že jsme se ocitli ve slepé uličce,“ přiznal bývalý mnohonásobný český reprezentant.

Na jaře tak Michal Tonar pravděpodobně nastoupí opět ve třetí nejvyšší německé soutěži, ovšem v jiném dresu než Bad Neustadtu. „Letos se bude regional liga zužovat a týmy od desátého místa níže budou v příští sezoně hrát až čtvrtou ligu. Určitě tedy bude plno mančaftů hledat nějaké hráče. Nyní je předčasné hovořit konkrétně o nějakém týmu, ale za dva tři týdny už bych měl mít jasno,“ dodal Michal Tonar, který přišel do Bad Neustadtu v roce 2007 z druholi­gového EHV Aue.

Připomeňme, že Bad Neustadtu patří po patnácti odehraných kolech v průběžné ligové tabulce devátá příčka. Michal Tonar odehrál čtrnáct utkání, nastřílel v nich 107 branek a je suverénně nejlepším střelcem týmu. Jiří Piroch nastoupil v této sezoně ke třinácti zápasům a do statistik si zapsal deset branek.