Klub do sezony vstoupí jako Talent Robostav – M.A.T. Plzeň a po završení mistrovského hattricku se netají touhou připojit další titul. Navíc se chtějí Plzeňští nově s velbloudem ve znaku prosadit víc i v evropských pohárech.

„Mužstvo je silnější, o poznání vyšší je rozpočet, a tak vše jiné, než obhajoba titulu by pro nás bylo zklamáním," řekl na včerejší tiskové koferenci jeden ze šéfů klubu Pavel Drobil.

Domácí šampioni se na hájení tuzemského trůnu začali chystat v polovině července na soustředění v Alpách a generálkou na vstup do extraligy byl start v Česko-slovenském poháru v Prešově.

Tam Talent skončil třetí, když na úvod prestižního turnaje podlehl slovenskému vicemistru Hlohovci, aby poté v boji o bronz porazil svého rivala z extraligového finále Duklu Praha.

„Hodně jsme si přáli přejít přes Hlohovec do očekávaného finále proti Prešovu, který patří ke špičkovým slovenským klubům. Prvních patnáct minut jsme podali skvělý výkon a vedli jsme o sedm gólů. Poté jsme dali šanci mladým a soupeř skóre otočil," litoval trenér Martin Šetlík. „Dlouho jsme nedali gól, příliš jsme chybovali, přesto ještě dvě minuty před koncem byl stav srovnaný. Jenže jsme znovu inkasovali a bylo rozhodnuto," připustil kouč.

Spokojený byl naopak s reakcí týmu na porážku. „Kluky prohra zdravě naštvala a Duklu potom porazili o devatenáct gólů," uvedl někdejší reprezentant.

Návrat ze Slovenska se však neobešel bez zádrhelů. „Pendolino mělo problémy s brzdicím systémem a oprava zabrala přes dvě hodiny. Domů jsme se dostali se značným zpožděním," vysvětloval další z klubových šéfů Martin Šafránek.

Zdravotní problémy si ze slovenské mise přivezli Jan Blecha a nová tvář v plzeňské sestavě Jakub Šíra.

A další posily týmu?

V brance mnohonásobný reprezentant Jan Štochl, který se domů vrátil po letech v zahraničí a v Plzni je hrajícím koučem gólmanů. „Honza předává zkušenosti brankářům, ale zároveň je schopen kdykoliv naskočit do zápasu. Konečně jako to předvedl na Slovensku v boji o bronz," podotkl Šetlík.

Na pravé spojce se výborněš ukazuje Srb Mihajlo Mitič o něhož usiloval i francouzský klub z Nantes. A posilou může být i jeho mladší krajan Luka Stojanovič. Novým kapitánem mistrovské Plzně byl zvolen Petr Vinkelhöfer.

Cestu za čtvrtým titulem v řadě zahájí Talent v neděli, kdy v Městské hale na Slovanech hostí od 10.30 hodin Kopřivnici. Vstupenky bude možné koupit až před utkáním v hale.

V evropském poháru EHF narazí Talent na špičkový dánský tým Kolding. Odveta v Plzni je na programu v neděli 16. října od 19.30 hodin.

Česko-slovenský pohár (Prešov), výsledky: Hlohovec – Plzeň 32:29 (15:14), Prešov – Dukla Praha 35:27 (15:13). O 3. místo: Plzeň – Dukla Praha 35:16 (16:11). Nejvíce branek Plzně: Poloz 8, Šafránek 6, Šíra 5, M. Tonar 4. Finále: Prešov – Hlohovec 33:22 (22:10).