Plzeňský rodák pověsil boty na hřebík na podzim minulého roku a letos zjara oznámil poslední rozlučkový duel s kariérou. Utkání se uskuteční 16. června od 17.30 hodin na Zimním stadionu Home Monitoring Arena v Plzni. „Jsem rodilý Plzeňák, takže neexistovala jiná možnost než to uspořádat v Plzni,“ řekl Jícha novinářům na páteční tiskové konferenci.

Šestatřicetiletý bývalý házenkář THW Kiel nebo Barcelony vysvětlil, proč si ke svému poslednímu utkání zvolil hokejový stadion: „Hala Lokomotivy je kapacitně omezená. Fanouškům z Česka a zahraničí jsem chtěl nabídnout zázemí, kam se vejde více než 1800 diváků.“

Na rozlučkový duel Filipa Jíchy je prodáno zatím 2000 lístků. Vstupenky jsou k mání od 60 do 180 korun. „Mám zprávy, že plno lidí z Německa se chce vydat do Plzně a vidět hrát světové hráče,“ tvrdil Jícha.

Nejlepší házenkář světa za rok 2010 oslovil kolem čtyřiceti hráčů. Fanoušci uvidí například Dominika Kleina, Daniela Narcissea, Raula de Troise, Kirila Lazarova, Kima Anderssona, kapitána Barcelony Víctora Tomáse či brankáře Thierryho Omeyera. „Z Čechů se zúčastní Dan Kubeš, Jan Filip, Venca Vraný, David Juříček, Karel Nocar, bratři Štochlové a můj bratranec Pavel Křížek,“ vyjmenoval.

Jeden tým bude tvořit mužstvo Kielu z roku 2012 a druhý mančaft Barcelona se zbytkem světa. Jícha si zahraje za obě mužstva.

Do Plzně se chystají i šéfové klubů, v nichž Jícha působil nebo předseda německé bundesligy Uwe Schwenker. „Poslední zápas v kariéře bude pro mě hodně speciální pocit. Jsem rád, že lidé, kteří ovlivnili moji kariéru, bez váhání přijali pozvání. Za to jsem jim moc vděčný,“ ocenil Filip Jícha.