Sobotnímu unikátnímu rozlučkovému zápasu házenkáře Filipa Jíchy budou v Plzni předcházet doprovodné akce. V prostorách zrekonstruovaného areálu DEPO2015, tedy pár metrů od zimního stadionu, vyroste Fanzona. Otevřena bude od 11.00 do 17.00 hodin. Ve 13.30 hodin se tady uskuteční autogramiáda Filipa Jíchy a hvězdných házenkářů, jako jsou Thierry Omeyer, Daniel Narcisse, Stefan Lövgren, Kiril Lazarov, Dominik Klein nebo Víctor Tomás.

V areálu bude i výstava trofejí, které Jícha nasbíral, včetně poháru pro vítěze Ligy mistrů či trofeje pro nejlepšího hráče světa.

Vstup do Fanzony je zdarma, občerstvení bude zajištěno. Pro děti i dospělé bude připravena řada aktivit – přesnost střelby (házená), malý fotbálek, razance střelby (fotbal/házená), trampolíny nebo překážková dráha.

Na Anglickém nábřeží se začalo se stavbou náplavky
Na břehu Radbuzy se bagruje. Začala tu růst náplavka

Poslední zápas kariéry Filipa Jíchy, ikony české a světové házené, začne v sobotu v 17.30 hodin v Home Monitoring Areně. Šestatřicetiletý odchovanec plzeňské házené a bývalý hráč THW Kiel či FC Barcelona pozval kromě světových es i české hráče. Jana Filipa, Karla Nocara, Daniela Kubeše či Petra Štochla. „Doplní je můj bratranec Pavel Křížek a dva mladí talentovaní házenkáři Martin Březina a Jakub Flajsar,“ řekl Filip Jícha.

Jeden tým bude tvořit mužstvo Kielu z roku 2012 a druhý Barcelona se zbytkem světa. Jícha si zahraje za obě mužstva. „Poslední zápas v kariéře bude pro mě speciálním dnem, na který nikdy nezapomenu. Jsem rád, že lidé, kteří ovlivnili moji kariéru, bez váhání přijali pozvání. Za to jsem jim moc vděčný,“ ocenil Filip Jícha.

Omluvili se pouze Momir Ilič, Nikola Karabatič a na poslední chvíli Börge Lund.

Cena vstupenky na zápas se pohybuje v rozmezí od 90 do 180 korun.

Pavel Vrba.
Viktoria poprvé trénovala. I s posilami