Futsalisté druholigového Jeriga sice prohrávali s pražskými Wizards po prvním poločase vysoko 0:5, ale po heroickém výkonu se jim povedlo během druhé části srovnat stav duelu.

Poslední slovo měl ale nakonec pražský celek, který čtyři minuty před koncem utkání vsítil rozhodující šestou trefu a mohl se posléze radovat ze zisku tří bodů.

Wizards vstoupili do zápasu s větší chutí a dobrou obranou eliminovalo útočné snažení Jeriga. Hosté navíc chytře vyčkávali na jakoukoliv chybu soupeře, kterou bez lítosti trestali.

Po úniku se nejprve prosadil Ondřej Herc, jemuž střela ideálně nesedla, přesto skončila za zády překvapeného Šoltyse.

Účinná hra pražského týmu na Plzeňany tvrdě platila a přinesla ještě další čtyři trefy v první části. Vše vyvrcholilo dvěma slepenými brankami, které ještě více zhoršily poločasovou přestávku hráčů Jeriga.

Po pauze vstoupil na hřiště prakticky jiný tým. Domácí využili hry bez gólmana a během čtyř minut nasypali do svatyně protivníka pět gólů. Cestu za srovnáním dokonal při rychlém protiútoku Kristl, který chytře obstřelil gólmana. Plzeň byla rázem na koni a chtěla dokonat snový obrat. Nadále zkoušela hru v pěti bez brankáře, pokud měla možnost.

Osudová se jí ale stala ztráta Bendla ve středu pole, kterou pěknou střelou nekompromisně potrestal Herc.

V závěru domácí uzamkli Wizards u jejich branky, dalšího gólového úspěchu se však nedočkali. Velké šance měli Pekník nebo Bendl. Balon za brankovou čáru se nicméně již nedostal.

„První poločas jsme hráli opravdu blbě a zaslouženě jsme prohrávali. Po pauze jsme ihned zkusili hru bez gólmana a povedlo se nám srovnat. Bohužel jsme přitom stáhli hru na šest hráčů a v závěru zápasu to bylo znát. Došla nám šťáva a na šestou branku soupeře jsme už nebyli schopní zareagovat, přestože jsme šance měli,“ mrzelo trenéra Jeriga Jiřího Pechra, který osobně ještě nezažil, aby někdo dotáhl ztrátu pěti branek.

„Možná někde v televizi jsem to viděl, jinak ne,“ dodal plzeňský kouč.

FC Jerigo Plzeň – Wizards DDM Praha 5:6

Poločas: 0:5. Branky: 21. a 23. Pekník, 23. Rous, 23. Bendl, 29. Kristl – 7., 19. z PK a 36. Herc, 12. a 13. Kroutil, 19. Blažek. Rozhodčí: Kaštánek, Zabilka. Diváci: 48.

Sestava Plzně: Šoltys – Vitouš, Lenk, Bendl, Rous, Trojovský, Pekník, Kasýk, Kristl, Trnka. Trenér: Jiří Pechr.