Přes skoro dvouminutovou ztrátu na obhájce českého titulu a lídra probíhajícího šampionátu byl Pech s umístěním i výkonem spokojený.

„V páteční průtrži to bylo hodně těžké a další den jsem si už hlavně hlídal druhé místo, protože na Honzu Kopeckého to v tak složitých podmínkách nebylo,“ uvedl Pech.

Navíc ještě pořád nemá stoprocentně v pořádku levou ruku.

„Mám v ní méně síly a pomalejší reflexy,“ vysvětloval zkušený jezdec, který se stále pere s následky problémů s krční páteří.

Pech s Uhlem počítali s tím, že krumlovskou rallyena už tak technicky náročné trati mohou ztížit rozmary počasí. Déšť je při soutěži brán jako pravidlo, ale peklo, které se během úvodní etapy rozpoutalo, neočekával snad nikdo.

Jestliže z výstaviště v Českých Budějovicích startovaly posádky za slunečného počasí, tak už na další rychlostní zkoušce s názvem Ján se z nebe spustil přívalový déšť a krupobití.

Průjezd erzetou se proměnil v boj o přežití.

„Čekali jsme leccos, ale na to, co se dělo v první sekci závodu, se připravit nešlo. Jen projet rychlostkou bylo těžké,“ uvedl Pech.

Z utkání Tachov - Domažlice B.
Béčko Domažlic ví jak na lídra. Cílem je druhé místo a zisk poháru

„Chvilkami nebylo poznat, zda jedeme ještě po silnici, nebo jsme někde mimo. Na rovinách, kde bychom normálně letěli stoosmdesátkou, nešlo udržet auto na cestě při šedesátce,“ popsal pilot nastalé drama.

V té době se i tak držel v závěsu za vedoucím Kopeckým.

V druhé sekci úvodní etapy sice pršet přestalo, ale na trať se snesla tma a bylo třeba se vypořádat s bahnem a pískem, které na silnice vynesla průtrž mračen.

Pech s Uhlem si v nočních erzetách přesto rychlou jízdou upevnili druhé místo, když na vedoucího Kopeckého ztráceli 29 vteřin.

I druhý den však silnice zvlášť v lesních úsecích zůstávaly mokré a kluzké.

„Ráno jsme také netrpělivě čekali na zprávy našich předjezdců – špionů. Táta s Jardou Palivcem zaznamenali každou naplaveninu na trati a společně jsme vybrali nejvhodnější obutí, i když to prakticky nešlo,“ konstatoval Pech.

Také proto v druhé etapě nechtěl tolik riskovat a soustředil se na udržení druhého místa.

„O trochu pomalejší jízda asi zachránila před střetem s naší fiestou statného srnce a nám ušetřila nákup hodně drahých dílů,“ podotkl s úsměvem Václav Pech jun., který uhájil stříbrnou pozici před Janem Černým.

Stejná příčka patří plzeňské posádce i v průběžném pořadí šampionátu.

Seriál mistrovství pokračuje v polovině června v jihomoravských Hustopečích.

Oslavy pátého ligového titulu fotbalistů FC Viktoria Plzeň
FOTO, VIDEO: Plzeň oslavila na náměstí fotbalový titul