„Před sezonou jsme si dali cíl být do třetího místa, takže cíl jsme splnili. Druhé místo je úspěch, i když nám stačil jeden gól v derby, abychom ligu vyhráli,“ říká trenér HC Plzeň Pavel Touš.

Jarní porážka 19:20 s městským rivalem vás tedy nejvíc mrzí?
To je jedna ze dvou porážek, která mě mrzí. V derby jsme na bod určitě měli, ale prohráli jsme o branku. Pak mě mrzí jarní zápas ve Vršovicích, který se nám nepovedl a prohráli jsme vyšším rozdílem. Tento zápas nás zřejmě stál první místo.

Které výhry si naopak ceníte?
Pokud to vezmu za celou sezonu, tak domácí výhry 23:20 v derby v 1. kole. Jsem spokojený s celou sezonou, protože holky ji zvládly výborně.

Vyzdvihl byste výkony některých hráček?
Mám radost z celého družstva, ale samozřejmě základem úspěchu byly brankářky Kamča Boháčková a Týna Vidršperková. Úspěch je kolektivní, holky si opravdu navzájem pomáhaly jedna druhé a jako tým fungovaly výborně.

Chystáte změny v kádru?
Něco se dít bude, ale ne moc velkého. Brankářka Kamča Boháčková odešla na mateřskou dovolenou, takže rok s ní nebudeme moct počítat. Zatím o změnách nevím. Eventuálně budeme řešit post brankářky.

Pokud by DHC Plzeň nechtěl hrát MOL ligu, brali byste postup?
Asi by to nepřicházelo v úvahu, ale jednali bychom o tom. DHC se ještě nevyjádřil, takže čekáme na jeho rozhodnutí. Chuť a elán hrát MOL ligu by byly, ale odvíjí se to od finančních možností a složení hráčského kádru. V družstvu mám hodně maminek s malými dětmi a MOL liga je časově náročnější. Pokud by DHC chtěl postoupit, tak si myslím, že nás asi osloví kvůli hráčské výpomoci na střídavý start. Sice mají dost hráček, ale co se týče zkušeností, máme hodně házenkářek. Ve vyšší soutěži je třeba mít širší kádr. Výpomoc by byla nasnadě, když dva plzeňské celky hrajeme na špičce první ligy.

Co vlastně říkáte tomu, že první dva celky soutěže jsou z Plzně?
Překvapilo mě to, protože s rezervou Zlína jsme se přetahovali o druhé místo. Jenže pak Zlín začal řešit nedostatek hráček, což je pro týmy, které hrají více soutěží problém kvůli studijním či pracovním povinnostem. Na druhou stranu DHC Plzeň byl favoritem soutěže a my jsme také chtěli hrát na špičce tabulky. Věděl jsem, že mám k dispozici kádr, který může hrát nahoře.