Již 17. ročník Lak Racing Rallye Plzeň se jede v sobotu 3. června jako druhý závod mistrovství ČR ve sprintrallye (jednodenní soutěže) soudobých i historických vozů.

V minulém roce startovalo 105 posádek a obdobná účast je i letos. Start a cíl soutěže je opět na náměstí Republiky v historickém centru Plzně. Trať však oproti loňsku doznala určitých úprav.

„V minulých letech sice vládla spokojenost s náročností tratě, zároveň ale závodníci žehrali na velké penzum přejezdových kilometrů,“ vysvětlil důvody změn ředitel soutěže Jiří Hasman z pořádajícího Auto rallye klubu Plzeň. „Nejvzdálenější rychlostní zkoušku proto nahradí jiný test, výrazně blíže položený centru soutěže. Další novinkou bude otočení směru u jiné erzety. Přes tyto změny se závodníci mají opět nač těšit,“ zdůraznil.

Ředitelství i další zázemí soutěže je znovu v atraktivním prostředí Parkhotelu Plzeň. Zachována zůstává zatím i lokace servisní zóny na letišti v Líních. „Jak ale veřejnost zaregistrovala v médiích, je budoucnost letiště nejistá a my možná budeme muset za rok hledat náhradní prostory,“ podotkl Jiří Hasman.

Slavnostní představení posádek se uskuteční už v pátek 2. června na náměstí Republiky od 19.30 hodin. Do ostré soutěže pak první vůz z rampy pod věží chrámu svatého Bartoloměje odstartuje v sobotu v 10.00 hodin. Cíl je naplánován tamtéž ve stejný den na pátou hodinu odpolední.

Mezitím budou muset závodníci zvládnout v okolí Plzně trasu dlouhou 219 kilometrů a celkem osm rychlostních zkoušek o délce 75,5 km. Prvenství měla obhajovat domácí posádka Václav Pech, Petr Uhel, ale ti už dopředu oznámili, že se letošního ročníku nezúčastní.

Se startovním číslem jedna pojede duo Martin Vlček, Jakub Kunst na voze Hyundai i20 R5, dvojku má Vojtěch Štajf, František Rajnoha s fabií R5, bronzová posádka zahajovacího podniku série v Kopné. A s číslem tři startuje německá dvojice Philip Geipel, Katrin Becker se Škodou Fabia Rally2 Evo.

Program

Pátek

19.30: slavnostní představení posádek, náměstí Republiky

Sobota

10.00: start, nám. Republiky

10.38: RZ 1 (Všeruby – Úněšov)

11.15: RZ 2 (Šipín – Křelovice)

11.41: RZ 3 (Čerňovice- Líšťany)

12.10: RZ 4 (Chotíkov – Čemíny)

14:42: RZ 5 (Všeruby – Úněšov)

15.19: RZ 6 (Šipín – Křelovice)

15.45: RZ 7 (Čerňovice- Líšťany)

16.14: RZ 8 (Chotíkov – Čemíny)

17.00: cíl, náměstí Republiky