Velká cena Plzeňského deníku se jede na úplný závěr letošní Giant ligy znovu jako odveta za předchozí průběh seriálu kritérií.

„Nejspíš to bude masakr. Jistě poteče pot, možná i krev. Ne všem se totiž zamlouvá, že Jirka „Mazlík“ Nesveda je po čtvrté v řadě bosem ligy. A teď mají soupeři šanci k pomstě,“ vyhlašuje organizátor seriálu Jan Kotal.

Pro premianty středečního klání nachystal ceny v celkové hodnotě 80 000 korun. „Vítěz si z Plzně odveze pět tisíc korun, druhý tři tísíce, třetí dva a tak pořád níž a níž. K tomu balík věcných cen,“ oznamuje Kotal.

Je jasné, že možnost odplaty plus peněžní pobídka přitáhne na start kvalitní konkurenci. „Do Plzně se chystá stříbrný ´Pepé´ Soukup ze sestavy Kolokrám.cz – Svijany se všemi svými bodyguardy v čele s ´čističem´ Skočkou Skočkovským a nemilosrdným zabijákem ´Džejkobem´ Svobodou,“ avizuje Kotal.

Přidává, že msta požene vpřed i partičku PSK Whirlpool Author kolem ´Kyslíka´ Kesla. Ten si pozval bouchače z daleka, ´Kubánce ´ Kubiase i drsného ´Hebu´ Hebíka.

„Nejzákeřnější bude tlupa ´žluťáků´ z Dukly kolem Dona ,Kadlínyho´ (Kadlec) a jeho poradce ´Mixéra´ (Mixa),“ pokračuje v gangsterské hantýrce šéf ligy a podotkne, že největší eso dorazí z východu. „Zájem o odvetu projevil i ,Kaňour´ Kaňkovský se svými kumpány.“

A na co že se kromě kritéria na padesát okruhů dá těšit?

„Na obrovské napětí, pěkný holky a cyklistické skvosty, které doma rozhodně nemáte,“ zve Jan Kotal na rozlučkové klání za Giant ligou.

Startuje se tradičně v 17.30 hodin.

Giant liga 2009

8. ročník seriálu kritérií v Plzni, 15 závodů + odveta

V jedotlivých dílech série startovalo průměrně 100 cyklistů.

Vítězem se počtvrté v řadě stal Jiří Nesveda, čtyřiadvacetiletý spurter Sparty Praha.

Bilance vítěze v tomto ročníku: 6 vítězstvích, jedno druhé, třetí a 15. místo. Čtyři díly ligy v průběhu července a srpna Nesveda vynechal kvůli zlomené klíční kosti. Vrátil se však včas, aby ještě obhájil celkový triumf.

Do listiny vítězů se letos ještě zapsali: Ondřej Zelinka (Sparta, 3 vítězství), Josef Soukup (Kolokrám.cz–Svijany), Tomáš Hrubý. Richard Faltus (oba Sparta), František Raboň (výběr ČR), Zdeněk Mlynář (Max Cursor), Jan Dostál (Dukla Praha).