První dva zápasy, které dospěly až do prodloužení či nájezdů, postupujícího do extraligy neurčily. A tak se muselo rozhodnout až ve třetím duelu v Plzni. Florbalistky Slavie začaly rozhodující bitvu aktivně a odměnou jim byla vedoucí branka těsně po vypršení páté minuty první třetiny. Po přihrávce Kateřiny Šnebergrové rozvlnila brněnskou síť Nikola Staňková – třetí nejproduktivnější hráčka základní části, která během dvaadvaceti zápasů nasbírala neuvěřitelných 52 kanadských bodů (28+24).

V první třetině byly Plzeňanky mírně aktivnější, své soupeřky přestřílely poměrem 11:8. To v prostřední části se Slávistkám tolik nedařilo.
Brňanky vycítily šanci a několikrát domácí branku nebezpečně ohrozily. Skvělá Fišerová v bráně ale držela po čtyřiceti minutách čisté konto.

O to ji ale ve druhé minutě třetí periody připravila Detková. Západočeškám ale devět minut před koncem vrátila vedení Šárka Denková. Když už to vypadalo, že si domácí hráčky vítězství pohlídají, udeřila nejlepší střelkyně Moravanek Michaela Žáková. I po třetí v sérii se tak šlo do prodloužení.

To ovšem netrvalo dlouho. Po 54 vteřinách nastavení se totiž prosadila plzeňská Helena Böhmová a rozpoutala v hale davové šílenství. Obrovská euforie! Kýžený postup mezi extraligovou elitu se stal skutečností. Historický moment pro plzeňský florbal navíc sledovala rekordní návštěva 362 diváků. A většina z nich odcházela domů spokojená.

„Fantastická bitva, ve které jsme byli šťastnější. Teď ale končí sranda, čeká nás velký kus práce,“ uvedl trenér Plzně Vít Procházka. „Chtěl bych poděkovat hráčkám za heroické výkony, fanouškům za neuvěřitelnou atmosféru, a také pořadatelům, kteří odváděli výbornou práci,“ dodal.

3. zápas play-off: FBŠ Slavia Plzeň – Bulldogs Brno 3:2 po prodloužení
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2 – 1:0. Branky a nahrávky: 6. Staňková (Šnebergrová), 51. Denková (Suková), 61. Böhmová (Staňková) – 42. Detková (Honcová), 58. Žáková (Štěrbová). Střely na branku: 27:20. Diváci: 362. Konečný stav série: 2:1.