Nesveda se na trůn vrátil po tříleté pauze, které ale předcházela smršť šesti výher.

„Jsem spokojený, byl to můj cíl, ale radost mi kalí smůla, která mě při posledním závodě potkala. Přimotal jsem se do pádu, a i když jsem kritérium dokončil, kolo to odneslo," litoval Nesveda.

V Grand Prix Inkomo skončil sparťanský rychlík až sedmý, ale i to mu stačilo na potvrzení celkového prvenství.

V bodovacím závodě na 50 okruhů suverénně zvítězil Nesvedův kolega a obhájce titulu Tomáš Holub, který zúročil taktický výkon i početní převahu Sparty. Celkem posbíral 38 bodů, o dvanáct víc než druhý Tomáš Medek ze stáje Puskinak.cz.

„Vítězství doma v Plzni těší. Potvrdilo se, že ze startů v Německu jsme dobře rozjetí. Teď nás čekají závody ve Švédsku, tak uvidíme, co předvedeme tam," prohlásil Holub.

V lize skončí celkově druhý. Bronz připadne Medkovi.

Ten sice letošní ligu skvěle začal, ale nakonec podlehl náporu sparťanů. „Nemohl jsem být v Plzni na každém závodě a ne vždy jsem měl podporu týmu. Třeba jako naposledy, kdy jsme na Rapid dorazili ve třech," říkal Medek.

Sportování v areálu plzeňského Rapidu odstartovala náborová McDonald's Tour pro děti, kterou si vyzkoušelo na osmdesát malých cyklistů.

V hlavním závodě se představil také triatlonový reprezentant Přemysl Švarc (Lawi-Grandfondo), společně s trenérem národního týmu Janem Řehulou, který na silničních závodech obléká dres Rapidu Plzeň.

Soutěž aktivity ovládl závodník na horských kolech Jan Rajchart (ČS – Accolade), kterému k puntíkatému dresu pomohl kamarád Ondřej Paur (Symbio+ Cannondale).

Juniorům kraloval Jakub Křikava (ZČE Plzeň). Mezi ženami zvítězila Nikola Nosková (Jablonec n. N.) a mezi veterány Zdeněk Rubáš (AC Sparta).

Závěrečný čtrnáctý podnik letošní Giant ligy se v areálu Rapidu jede ve středu 16. září.

Výsledky GP Inkomo vzduchotechnika (55 km, čas vítěze 1:14:02 hod.): 1. Holub (AC Sparta) 38 b., 2. Medek (Puskinak.cz) 26, 3. Honzík (AC Sparta) 14, 4. Kesl (NejlevnejsiPneu.cz) 14, 5. Soukup (Cyklo Atom) 8.