V hlavním závodě mužů zvítězil v kvalitní konkurenci způsobem start cíl Tomáš Jaša z Baníku Stříbro. Český šampion v běhu na 3000 metrů překážek a stříbrný na pět kilometrů v kategorii do 22 let zvládl šest tisíc metrů v terénu za 22:35,5 minuty.

Druhé místo až díky zrychlení v druhé části trati vybojoval letos čtvrtý junior z mistrovského závodu na 3000 metrů překážek Pavel Olič (AC Domažlice), třetí doběhl Michal Málek (AC Čáslav).

Vynikající představení nabídl rovněž souboj žen na poloviční distanci. V novém traťovém rekordu jej pro sebe rozhodla čtrnáctiletá Carmen Beshirová (SK Zdice), která jen těsně porazila o 21 let zkušenější plzeňskou atletku Petru Šmákalovou (Sokol Petřín). Vítězka překonala stávající rekordní čas Evy Řeřichové z roku 1994 o devět sekund. Třetí skončila juniorka Lucie Prokešová z pořádajícího Sport Clubu Plzeň, která už v nadcházejícím týdnu zahájí spolu s týmovými kolegy speciální lyžařskou přípravu soustředěním v rakouském Ramsau.

Běh Borským parkem: muži (6 km): 1. Jaša (Baník Stříbro) 22:35,5 min, 2. Olič (AC DOmažlice) 22:38,8, 3. Málek (AC Čáslav) 22:47,6, 4. Minařík (Rokycany) 23:00,5, 5. V. Razým ml. (SC Plzeň) 23:29,0. Ženy (3 km): 1. Beshirová (SK Zdice) 12:04,8 (nový traťový rekord), 2. Šmákalová (Sokol Petřín) 12:09,8, 3. Prokešová (SC Plzeň) 13:10,3, 4. M. Janoušková (LK Škoda Plzeň) 13:17,2. 5. Kaviová (Klatovy) 13:19,2.