Česká reprezentace pod vedením trenérky Martiny Papežové nejprve ve skupině podlehla Nizozemsku 17:24 a poté nestačila ani na domácí Švédsko, se kterým prohrála 13:23. Ve své čtyřčlenné skupině tedy skončily Češky třetí. Na svém kontě měly dva body, protože zápasy Brazílie byly kontumovány ve prospěch soupeřek (Brazilky se z turnaje odhlásily).

Ve skupině si na svůj účet připsala Janoušková tři branky, jednou skórovala proti Nizozemsku a dvakrát se trefila proti Švédkám.

V zápasech o umístění nejprve mladé házenkářky podlehly Slovensku 18:23, ale potom už přišla série výher. Češky si postupně poradily s Portugalskem (24:21, Janoušková 3), Finskem (30:15, Janoušková 2) a Islandem (26:16, Janoušková 1).

V posledním utkání pomohla hráčka HC Plzeň Michaela Janoušková pěti brankami k výhře svého týmu nad Švýcarskem v poměru 23:16 a český výběr si zajistil konečnou 13. příčku.

„Když to řeknu trošku nadneseně, tak je škoda, že se nehraje déle. Holky hrály čím dál tím lépe, je škoda, že jsme na začátku měly ty nejtěžší soupeře, na kterých jsme se nemohly rozehrát. Tak to ale samozřejmě bývá. Družstvo v sobě něco určitě má, ale musí se naučit psychicky zvládat začátky akcí,“ uvedla trenérka Martina Papežová.