„Pocity jsou naprosto fantastické. Byl to krásný boj od začátku až do konce,“ hlásil po návratu domů třicetiletý jezdec, který v Rakousku triumfoval už v letech 2005 a 2007. Téměř o minutu za sebou nechal druhého Pavla Valouška. „Byla to jedna z nejtěžších rallye, jakou jsem v kariéře absolvoval,“ doplnil Pech.

Zpočátku to ale na další vítězství vůbec nevypadalo. Pech ztrácel v průběhu první etapy na vedoucího Valouška až čtyřicet vteřin. „Myslel jsem, že máme natrénováno, ale na trati se ukázal opak,“ kál se Pech.

„Navíc jsme jeli úplně první z celého startovního pole a vlastně jsme plnili roli rolby. Na zasněžených úsecích jsme projížděli stopu a soupeřům jsme tak čistili trať.“ I kvůli tomu začal pilot vozu Mitsubishi Lancer Evo IX pomaleji.

Jenže na konci prvního dne ztrácel Pech na Valouška už jen šest vteřin. „Museli jsme přizpůsobit styl jízdy trati a přitom i zrychlit,“ vysvětloval.

Hned v úvodu sobotní druhé etapy, kdy se podmínky vyrovnaly, se plzeňská posádka posunula do čela Jänner rallye a až do cíle před sebe nikoho nepustila. „Jenže byl to tvrdý boj až do konce,“ naznačil Pech, že cesta za vítězstvím nebyla tentokrát vůbec jednoduchá.

„Poslední dvě erzety měřily bezmála třicet kilometrů, to jsou parametry světových podniků. Mohlo se stát cokoliv,“ dodal Pech.

Před Jänner favorizoval zkušeného Fina Paasonena, ten skončil nakonec čtvrtý. Třetí byl domácí matador Baumschlager. „Nic překvapivého. Spíš mě zaskočilo, jak jsme v úvodu nestíhali,“ přiznal Pech, který už potřetí vypálil rybník domácím Rakušanům.

„Oni mají před závodem vždy vysoké ambice, berou svoji rallye prestižně. Porážku ale přijali sportovně, umí uznat kvality soupeře.“

Letos úspěch českých barev umocnil druhou příčkou Valoušek, třetí Čech Karel Trojan dojel sedmý.

Vítězná posádka inkasovala za triumf na Jänner rallye 15 tisíc eur.

Mezinárodní mistrovství ČR má nyní téměř tři měsíce přestávku, bude pokračovat až 28. a 29. března Valašskou rallye. „Teď máme prostor, abychom dohnali fyzičku a potrénovali jízdu na sněhu,“ potěšila Pecha čerstvá nadílka. Může si tak vyzkoušet jízdu na neobvyklém povrchu i v tuzemských podmínkách.