To se ale nestalo. Ve druhém poločase totiž začal úřadovat zkušený hranický gólman Josef Kučerka a hosté stáhli náskok Talentu na pět branek.

Potom ale přišly chvíle plzeňského Jakuba Škvařila. Ten navázal na gól Šindeláře, dvěma trefami v rychlém sledu poslal svůj tým v 56. minutě do vedení 25:17 a o držiteli dvou bodů bylo rozhodnuto.

Talent se nakonec mohl radovat z výhry 25:18 a prodloužil svoji sérii vítězných zápasů na deset v řadě.

„Je fakt, že takový výsledek jsem nečekal. Myslel jsem si, že to bude vyrovnanější. Měli jsme trošku strach ze Stržínka, který se po zranění vrátil do sestavy Hranic, ale dobře jsme se na něj připravili a nedovolili jsme mu ani jednu branku," těší Jakuba Škvařila, pravé křídlo Plzně.

Ve druhém poločase vás na křídle střídal Petr Linhart. Potřeboval jste si odpočinout?
Je to tak, už jsem toho měl dost. Ale stačí mi dvě tři minutky, abych se vydýchal a ten zápas jsem dojel.

V utkání jste vstřelil čtyři branky a váš desátý gól vyhnal na chvíli Kučerku z branky Hranic. Na to musíte být pyšný…
On je neskutečně zkušený brankář a v minulosti jsem s ním měl často problémy. Byly třeba zápasy, kdy jsem z pěti střel dal jediný gól. Teď jsem z šesti střel dal čtyři branky, takže jsem s koncovkou vcelku spokojený.

Co říkáte vaší parádní sérii deseti výher v řadě? Vypadá to, že máte našlápnuto k úspěchu…
Je to super, celý mančaft teď šlape neskutečným způsobem. Všechno si to sedlo a nemůžeme si na nic stěžovat. Jsme rádi, že to takhle klape, a jen si přejeme, aby to vydrželo co nejdéle.

Ve 22. minutě jste vedli už o deset branek 15:5. Jak těžké je udržet nastolené tempo?
To jsme hráli přesně to, co bychom si představovali celých šedesát minut. Potom jsme ale polevili v koncentraci, začali jsme dělat zbytečné technické chyby a na tom výsledku se to také projevilo.

V první půli jste dali sedmnáct gólů a ve druhém jen osm. Jak se změnila obrana soupeře?
Hranice začaly být agresivnější, jednoho hráče vysunuly a navíc se chytil Kučerka.

K následujícímu utkání jedete v úterý do Lovosic. Bude to přímý souboj o první místo v tabulce, navíc na půdě týmu, ze kterého jste před touto sezonou přišel do Plzně…
To pro mě bude hodně pikantní souboj. Moc se na zápas těším, s Lovosicemi jsem se rozešel v dobrém a všechny lidi z klubu mám rád. Teď ale hraji za Plzeň, tak doufám, že tam předvedeme co nejlepší výkon a posuneme se na první příčku.

Doma jste ovšem v této sezoně s Lovosicemi prohráli 19:21. Co bude třeba změnit?
Byla to trošku nešťastná prohra. Hráli jsme celkem dobře, jen jsme dali málo branek. Třeba můj bratr Milan Škvařil říkal, že nedal ani gól. Kdyby se mu povedlo proměnit pár šancí, tak by zápas vypadal jinak.

Tým Lovosic dobře znáte. Pustí vás ke slovu trenér Šetlík při taktické přípravě na tohoto soupeře?
Většinou ke každému hráči něco klukům řeknu. Je ale pravda, že hra Lovosic se teď trošku změnila. Po Vojtovi Srbovi převzal tým Vláďa Šuma, ten chce hrát ofenzivněji a to je na jejich herním projevu znát.