Jezdec týmu Saxo Bank-Tinkoff Bank se dlouho držel v elitní desítce průběžného pořadí. Z té v pondělí vypadl jen vinou technických potíží a po 56. místě v závěrečné časovce nakonec obsadil třinácté místo.

Na vítěze časovky Tony Martina ztratil Kreuziger čtyřiapadesát sekund.

„Jel jsem naplno, jen v zatáčkách jsem měl nějakou rezervu, protože jsem nechtěl na mokrých místech příliš riskovat. Ale taky mi už po těch náročných dnech trochu chyběla síla," přiznal na svém webu šestadvacetiletý reprezentant.

Celkově ale u něj převládala spokojenost. „I v týmu to tak hodnotili. Den ode dne jsem se rozjížděl a v horách jsem se cítil dobře. Což je dobrý základ, na kterém se dá stavět," psal na internetu Kreuziger.

Na Tirreno-Adriatico sice obhajoval bronz, ale závod letos absolvoval v jiné pozici. Jako hlavní pomocník týmového lídra Alberta Contadora.

Ten i s Kreuzigerovým přispěním nakonec uhájil třetí příčku za Nibalim a Chrisem Froomem.

„Alberto byl na pódiu a jako tým jsme předvedli dobrou práci," uvedl ´Křižák´. „V pelotonu bylo dost lidí, kteří by mohli jet Tour a teď už líp víme, co od sebe můžeme čekat. I to, v čem se musíme zlepšit," zdůraznil jezdec.

Teď si užije pár volnějších dní. „Až příští týden mě čeká v Itálii individuální soustředění," oznámil Kreuziger.

Další závody absolvuje ve Španělsku. Od 1. dubna jede etapový podnik Kolem Baskicka.