Jako před týdnem: silné týmy vládly

Plzeňsko – Druhé jarní kolo přineslo dvě derby mužstev z Plzeňska a v obou uspěli favorité. Nýřany vyhrály v Příchovicích a Přeštice v Nezvěsticích, obhájce titulu TJ Plzeň–Újezd si v hodně oslabené sestavě poradil s Čakovicemi.

21.4.2011

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Tafat

TJ Příchovice – TJ Dioss Nýřany 24:30 (12:17)

Nýřanský favorit si bez větších těžkostí dokráčel i ke druhé jarní výhře. „Rozhodl první poločas,“ zhodnotil zápas trenér vítězů Zdeněk Koranda. „Prosazovali jsme se rychlým přechodem do útoku, měli jsme i dobré zakončení.“ Trenéra jen mrzel větší počet obdržených branek. „Obrana ani gólman nebyly úplně stoprocentní,“ uvedl kouč. V zápase opět vystřídal všechny své hráče. „Pokud budeme hrát play off, čeká nás ještě dlouhá sezona a potřebujeme silnou lavičku,“ vysvětlil Koranda.

Nýřany: Bihary – Lev, Volek, Borecký, Vácha, J. Lev – Brada 3, J. Faifr 4, Gabriel 11, Wisura 2, Zvěřina 10.

Branky Příchovic: Nový 9, Jurina 7, Nohava 6, Kříž 2.

TJ Plzeň–Újezd – Avia Čakovice 19:15 (10:5)

Mistr nastoupil k utkání bez zraněných Titla, Třísky, Sudy a hostujícího Tycara. „To pro nás bylo velké oslabení, útok hrál bez střídání a při nezkušenosti Sedláka a Jahody vše leželo na Benedovi. Naštěstí obrana včetně gólmana zahrála výborně a povinnou výhru jsme vybojovali,“ zhodnotil zápas trenér Jaroslav Bešta.

Újezd: Špaček, Korb – Kozák, Počátecký, Liška, Danielka 1 – Beneda 10, Sedlák 4, Jahoda 4.

Sokol Nezvěstice – TJ Přeštice 17:22 (10:14)

Utkání začalo ve vysokém tempu. Oba útoky převyšovaly obrany, a tak skóre na obou stranách rychle narůstalo. To donutilo trenéra Přeštic Hajžmana přeskupit obranné řady, což se ukázalo jako úspěšný tah a vyneslo hostům do přestávky čtyřbrankové vedení.

Cíl do druhého poločasu byl pro Přeštice jasný. Udržet vedení a naplno bodovat. To se jim i přes vyloučení trenéra dařilo, zápas kontrolovaly a nepřipustily žádné drama.

„Ještě v 17. minutě jsme vedli o branku, ale pak nám soupeř utekl. Po přestávce jsme se marně snažili stáhnout náskok hostů. Příliš se nedařilo obraně, která nebyla schopna uhlídat kanonýra Langa, který nám nastřílel patnáct branek,“ popsal pro domácí nepříjemnou porážku trenér Nezvěstic Pavel Šilhánek.

Nezvěstice: Žežulka, Benda – Bažant, Krásný, P. Počátecký, Štengl – Koc 5, Šilhánek 5, Nachtman 4, Kroft 2, Synáč 1.

Přeštice: Chmelík, Touš – Hajžman, Šik, Kraus, Zeman, Mrskoš – Lang 15, Hájek 5, Šelep 2, Urban, Ausberger.

Ostatní výsledky: S. Dobruška – S. Krčín 12:9 (7:4), S. Opatovice – TJ Stará Ves 17:20 (9:10), 1. NH Brno – S. Svinov 14:16 (8:8).

21.4.2011
Záchranářům v Manětíně slouží od úterý moderní výjezdová základna. Z nevyhovujících stísněných prostor v centru města se přestěhovali do novostavby v těsném sousedství hasičské zbrojnice. Pozemek darovalo město, 4,4 milionu Kč Plzeňský kraj.

Bílá místa? Na mapě záchranky žádná nejsou

Viktorie v Lucernu.
12

Plzeňským králem Vánoc bude smrk

Plzeň – Smrk ztepilý upravený na 13-14metrovou výšku bude letos ozdobou vánoční Plzně.