Po šestém místě ve finále v Cardiffu si tým Masterlan připsal skvělé páté místo v absolutním hodnocení letošní série. Kormidelník David Křížek ve Walesu závodil s novým a velmi mladým kosatníkem Martinem Krsičkou, který se rychle zapojil a prokázal svou bojovnost a odvahu. Finále se jelo v silném větru na velmi malé vodní plošea nebyla nouze o divoké situace, řadu převržení a kolize. Sám Krsička zaznamenal několik letů, když byl odstředivou silou odmrštěn z lodě, ale vždy se dokázal vrátit a posádka mohla pokračovat dál. Celkem se v Cardiffu odjelo během tří dnů dvacet rozjížděk. Jeden den se kvůli bouři nezávodilo.

I tak byly podmínky velmi tvrdé. Závod opět sledovaly desetitisíce diváků, dojezd do cíle byl přímo pod hlavní městskou promenádou u Extreme clubu.

Celkové páté místo ze třinácti profesionálních posádek je pro Masterlan obrovským úspěchem. Nebylo to vůbec jednoduché.V úvodu sezony se na regatě v Ománu zranil kosatník Zdeněk Adam, v Quiberonu nastoupil Antoine Jouberta v Barceloně se zdravím bojoval Milan Harmáček. Cascais odjel skvěle opět Zdeněk Adam a v Cardiffu nastoupil nováček Martin Krsička. Vždy pod vedením kormidelníka Davida Křížka.

Všem patří k výsledku velká gratulace.

„Mám obrovskou radost za celý tým. Sezona byla hodně náročná a kluky to občas pěkně bolelo, ale nakonec jsme to společně dokázali a můžeme slavit skvělé páté místo v celkovém hodnocení série.V Cardiffu nastoupil nováček Martin Krsička. Ze začátku to bylo nesmírně složité, protože neměl žádné zkušenosti s katamaránema už vůbec ne s foilující raketou. Měl ale obrovské nasazení a šel do všeho naplno. Jestli řekl, že se trochu bál, tak tomu moc nevěřím. Spíš mi chtěl udělat radost, abych se v tom necítil sám. Závod to byl opravdu hodně tvrdý a kromě materiálních problémů došlo i na několik krvavých zranění. Velké díky všem partnerům týmua kosatníkům, kteří se nebáli se mnou nastoupit. S Milanem Harmáčkem a Zdeňkem Adamem tvoříme skvělý tým a nyní se k nám přidal i Martin. S ním se nyní chystám na mistrovství republiky katamaránů na Lipno,” řekl kormidelníktýmu Masterlan David Křížek.

Kapitán Plzeňanů Ondřej Benedikt (v zeleném) se na výhře 5:2 nad Karvinou podílel asistencí hned u čtyř branek.
Hokejbalisté zahájili dvěma výhrami