Pořadatelem závodu byla již tradičně TJ Lokomotiva Plzeň. „Sjela se sem velká skupina závodníků také v dalších lodních třídách Fireball, Laser Standard a nově také RS100,“ přibližuje akci jeden z organizátorů Alan Kučera.

Nakonec se závodilo pouze jeden den, kdy vanul příznivý západní a později severozápadní vítr s četnými poryvy. Nebyla tak nouze o divácky atraktivní převržení a těsné souboje v plné rychlosti.

Svoji výkonnost potvrdil domácí závodník David Křížek na lodi Anywhere, který letos závodí za CK Fischer Sailing Team. Dokázal zvítězit ve všech pěti závodních rozjížďkách. Hlavním soupeřem mu byl jednoznačně Jan Myslík (ProYachting Team), který se několikrát dostal do vedení, ale dvakrát ztratil vítězství u poslední otočné bóje, a jednou dokonce až těsně u cílové čáry. Třetí pak skončil další domácí borec Miroslav Horák (S4W).

Pohárová soutěž skifů RS700 bude pokračovat 30. dubna na Nových Mlýnech, kde se jede RS Moravia Regatta.