Za kormidlem létajícího katamaranu Phantom se tradičně představí zkušený plzeňský mořeplavec David Křížek, ale Milana Harmáčka na kosatce tentokrát nahradí Zdeněk Adam.

„Milan si při předchozím závodu na Madeiře během jedné z kolizí poškodil kloubní pouzdro na prstu a na měsíc je bohužel mimo hru. Zranění je bolestivé, ale doufejme, že do dalšího startu v Hamburku bude Milan v pořádku. Teď v Barceloně nás bude podporovat ale jen v pozici trenéra,“ vysvětlil David Křížek s tím, že náhradník Zdeněk Adam je nesmírně zkušený kosatník.

„Společně jsme už něco odzávodili, třeba jsme dokázali dojet na čtvrtém místě na mistrovství světa i na mistrovství Evropy katamaránů třídy Tornado. Na Flying Phantomu má ale Zdeněk nalétáno pouze půl hodiny,“ podotkl Křížek.

Adamovi během loňského tréninku ve Švýcarsku praskl meniskus a od té doby na Phantomovi neseděl.

„Nicméně je ve skvělé fyzické kondici, je o deset kilo lehčí než Milan a navíc má úžasný cit pro vyvážení lodě i plachet. Nevýhodou je nezkušenost s foilováním a nastavováním Phantomu. Věřím ale, že se s lodí rychle sžije,“ prohlásil jachtař.

Závod v Barceloně začíná ve čtvrtek a potrvá čtyři náročné dny.

Jachtaři budou vyplouvat z olympijské maríny, ale závodit se bude přímo před hotelem W Barcelona. Průběh závodu bude možné sledovat na ČT Sport.

„Konkurence je obrovská, tak nám držte palce,“ vzkázal domů David Křížek.