Hráči plzeňského Interobalu si v této sezoně připsali první vítězství na půdě soupeře. Českou Lípu dokázali po dobrém výkonu v rámci 5. kola Chance futsal ligy porazit 6:4, když dvoubrankové vedení si vytvořili už po deseti minutách.

Domácí celek sice dokázal vždy snížit, nikdy svého soupeře ale nedotáhl. Plzeň se ve 31. minutě dokonec dostala do vedení 6:2, které už nepustila.

„Jsem spokojený se třemi důležitými body z venkovního zápasu. Myslím si ale, že rozdíl ve skóre měl být vyšší. Jediné, co mi trošku kazí náladu, je nezvládnutý konec zápasu," řekl trenér Interobalu Petr Kučera.

České Lípě začaly ve 30. minutě téct nervy, za což inkasovala několik žlutých karet a navíc i jednu červenou, kterou dostal Kaňkovský, Přesto Démoni stihli vstřelit ještě dva góly, z čehož plzeňský kouč pochopitelně radost neměl.

„Myslím, že jsme měli využít domácí nervozity a přidat jim pár gólů navíc. Hráli jsme až příliš individuálně a řekl bych až netakticky. Zbytečně jsme se zbavovali míčů a nabídli jim tak dva góly v samotném závěru, což je škoda. Ale jinak jsme rádi za tři body," zakončil své hodnocení Kučera, který za předvedené výkony pochválil Vnuka, Mižára, Kasýka a Filingera.

V příštím kole na Plzeňské nečeká vůbec nic lehkého. V pátek od 20.00 hodin se v hale Slavie VŠ na Borech střetnou s nejlepším futsalovým týmem v republice – s FK ERA-PACK Chrudim. Interobal ale nehodlá svou kůži dát lacino.

Michal Belšán