Z futsalového klubu SK Interobal Plzeň přišla nečekaná zpráva. Druhý nejlepší nahrávač minulé sezony domácí Chance ligy 
a reprezentant Tomáš Vnuk byl vyřazen z týmu Interobalu. Změnu, která přišla těsně před startem ligy, nechce klub blíže komentovat.

„Hráči bylo sděleno toto rozhodnutí vedením klubu 
a bylo mu povoleno hledat si hostování v jiném futsalovém týmu. Více se k tomuto rozhodnutí nebude naše vedení vyjadřovat," stojí v tiskové zprávě klubu.

Stála za vyřazením Vnuka jeho nedisciplinovanost? 
„I to mohl být jeden z důvodů," naznačil včera trenér Interobalu Petr Kučera.

Kouč totiž na začátku léta v rozhovoru pro Deník uvedl, že Vnukovou slabinou je časté inkasování karetních trestů. „Tomáš Vnuk je velká naděje českého futsalu a může to dotáhnout daleko. Musí ale zklidnit hlavu," uvedl letos v červnu Kučera.

Vnuk včera Deníku řekl, že měl neshody s trenérem Kučerou, což stálo za jeho koncem v klubu. „Z trenérova pohledu jsem byl viníkem všeho. Po porážce na mě křičel, a když jsem na tréninku něco řekl, tak to bylo špatně," mrzelo Vnuka.

„Někteří kluci se mnou souhlasí, ale nikdo z nich si nechce dělat problémy a vystoupit veřejně," tvrdil talentovaný futsalista, který si hledá hostování. „Klub mě nechce uvolnit na přestup," dodal Vnuk.

Interobalu začíná sezona už pozítří v Brně proti klubu Rádio Krokodýl Helas. „Příprava na ligu trvala šest týdnů. Pokud by byla delší, nezlobil bych se, protože zbyly nějaké resty," řekl Kučera.

Konkrétně? Podle trenéra by futsalisté ještě chtěli natrénovat power-play. „Tomu jsme se věnovali jen půlku tréninku, což je k vzhledem k důležitosti power-play málo," tvrdil kouč.

„Potřebovali bychom zdokonalit i standardní situace. Sice z nich dáváme góly, ale není to optimální," je přesvědčen Kučera.

Složení čtveřic na první ostré utkání ještě není definitivní. „Na první kolo mám spoustu otazníků a sestava se vykrystalizuje až v průběhu týdne. Chybět bude kapitán Jakub Mižár, který je na mistrovství světa v plážovém fotbalu, a možná jeden hráč základní sestavy, kterého bych nechtěl jmenovat," sdělil Kučera.

„Kádr máme dost široký, což jsou příjemné starosti. Budeme ještě řešit hostování některých hráčů," doplnil.

V pondělí odehráli futsalisté poslední přípravné utkání. Jejich soupeřem byli hokejisté Škody Plzeň, kteří zvítězili 9:8.