A byla to úspěšná derniéra, protože Interobal v České Lípě zvítězil 6:2. Svým pátým hattrickem v sezoně řídil výhru kapitán Lukáš Rešetár, který zároveň vstřelil stý gól Západočechů v sezoně.

V šesté minutě otevřel skóre Jan Křemen, když mu přihrával Rešetár. O minutu později si role vyměnili – 2:0. Poté Tomáš Buchta trefil tyčku českolipské branky. Několik důležitých zákroků předvedl i plzeňský Němec.

Půl minuty před koncem první půle skluzem vybojoval míč Dušan Künstner, který založil útočnou akci a předložil balon Buchtovi před odkrytou branku – 3:0.

Do druhého poločasu Interobal prostřídal gólmany i hráče v poli.

Hned v první minutě našel Michal Holý středem hřiště Rešetára, který přidal další branku – 4:0. Na svou třetí branku v utkání Rešetár nemusel dlouho čekat. Hned v dalším střídání ho opět Holý a plzeňský kapitán završil hattrick – 5:0. Ve 28. minutě poprvé po návratu rozvlnil síť Michal Štrajt, asistenci si připsal Zdeněk Sláma – 6:0.

V poslední desetiminutovce se utkání již spíše dohrávalo a domácí dokázali dvakrát zkorigovat stav. V závěru měla Plzeň na svém kontě pět akumulovaných faulů, z toho důvodu se plzeňští rozhodli hrát power-play. Další gól už ale nikdo nepřidal a utkání tak skončilo 6:2 pro Plzeň.

„Lípa byla nepříjemný soupeř, bránila zodpovědně na vlastní polovině a těžko jsme se dostávali do tempa. Ale i tak jsme po dvou slepených gólech měli zápas až do konce plně pod kontrolou. Rozhodl asi první gól, pokud bychom ho dostali my, bylo by to složitější. Ve druhé půli už se do hry dostali všichni hráči a zápas se jen dohrával,“ uvedl futsalista Inter-obalu Plzeň Michal Holý.

„Zápas jsme si prohospodařili, kdybychom v prvních pěti minutách dali gól, zápas mohl vypadat jinak, ale místo toho dostaneme dva velice laciné góly. Plzeň vyhrála zaslouženě,“ řekl českolipský hráč Karel Kruliš.

Tento pátek od 20.00 hodin se Interobal doma v Městské hale na Slovanech střetne s Uherským Hradištěm.

Senco Doubravka x Dobříš
Černý víkend fotbalistů. Zvítězily jen Přeštice

VARTA Futsal liga, 21. kolo: FC Démoni Česká Lípa – SK Interobal Plzeň 2:6 (0:3)

Branky a nahrávky: Branky: 31. Hrubý, 37. Havrda (pen.) – 6. Křemen (Rešetár), 7. Rešetár (Křemen), 20. Buchta (Künstner), 21. Rešetár (Holý), 25. Rešetár (Holý), 28. Štrajt (Sláma).

FC Démoni Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Hrubý, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Semerád

SK Interobal Plzeň: Němec, Luhový – Rozboud, Rešetár, Buchta, Slavík, Sláma, Turek, Štrajt, Havel, Kovács, Holý, Křemen, Künster.