„Mám radost, že jsme v poháru splnili cíl. V roce 2023 jsme vyhráli všechno, co se dalo. Základní část, mistra ligy a Český pohár. Takže rok 2023 je asi nejlepší v historii klubu,“ říkal spokojený trenér Interobalu Plzeň Marek Kopecký.

Zápas byl prakticky rozhodnut po čtrnácti minutách, kdy Plzeň vedla 4:0. Všechny góly dala v krátkém sledu od 8. do 14. minuty.

V první polovině druhé dvacetiminutovky zvýšil Vnuk dvěma góly na 6:0, vzápětí Brno snížilo. Pět minut před koncem zápasu Vnuk dovršil čistý hattrick a v posledních devíti vteřinách uzavřel střelecký koncert Interobalu Kozár – 8:1.

Plzeňský brankář Ondřej Vahala během utkání v Brně se Žabinskými vlky 13:0.
Gólman Interobalu slavil ligové jubileum, teď sní o pohárovém triumfu

„Rozhodl náš nástup do zápasu, čtyři rychlé góly, pak jsme zápas už kontrolovali a prostřídali jsme všechny hráče. Způsob, jakým jsme došli k vítězství, mě těší, ale na druhou stranu finále poháru je na jeden zápas, takže je jedno, jestli vyhrajete 2:0 nebo 8:1,“ prohlásil trenér Interobalu.

Odpor Helasu pomohl zlomit brankář Plzně Vahala, který vstřelil první gól Interobalu a na druhý Holému přihrával. „Na hru v útoku se zapojením Ondry Vahaly jsme se speciálně připravovali a v zápase jsme z toho udeřili. Takže jsem spokojený. U Ondry to je o prvním dobrém kontaktu s balonem, pak si začne věřit. Nohama hraje výborně. Ve finále zařídil první dva rychlé góly a týmu pomohl to odšpuntovat,“ uvedl Kopecký.

Interobal Plzeň (modrobílí) - Rapid Ústí nad Labem 11:0, 24. listopadu 2023.
Interobal sestřelil dalšího soupeře. Rapidu nasázel jedenáct gólů