První zápas je na programu už v úterý 2. dubna v Praze. Doma se hráči Inter-obalu představí až 15. dubna. Série se hraje na tři vítězná utkání.

V pátečním 22. kole ligy Interobal doma porazil Uherské Hradiště 6:3, čímž si po základní části pojistil páté místo. Kapitán Plzně Lukáš Rešetár zaznamenal již šestý hattrick v probíhající sezoně.

Byl to právě Rešetár, kdo ve 2. minutě otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté srovnali o minutu později. Ve 13. minutě Michal Kovács dal na 2:1, ale ani ne za dvě minuty bylo opět srovnáno. První poločas ovšem Plzeň vyhrála, protože v 16. minutě se prosadil Zdeněk Sláma – 3:2.

Krátce po přestávce zvýšil Rešetár na 4:2. V polovině druhé půle Uherské Hradiště snížilo. Uklidňující branku na 5:3 do prázdné branky vstřelil ve 38. minutě Kovács. Účet zápasu uzavřel Rešetár.

„Hradiště v Plzni odehrálo poměrně kvalitní zápas. Udělalo nám více problémů, než jsme očekávali. Klíčové bylo odskočení na 4:2 a poté na 5:3, když jsme soupeře nepustili k vyrovnávacímu gólu. Hned 2. dubna se hraje čtvrtfinále, takže to bude primárně o regeneraci. Víkend jsme měli volný.V pondělí bude taktický trénink a v úterý jdeme na to. Očekávám hodně vyrovnanou a náročnou sérii. Myslím si, že budou rozhodovat maličkosti. Já osobně si troufnu tipnout, že se série bude hrát na pět zápasů,“ uvedl trenér Interobalu David Frič.