Západočeši vždy vedli, ale hosté dokázali vyrovnat. Ještě pět minut před koncem byla Plzeň ve vedení 5:3, ale v čase 35:05 Slavia při power-play snížila a 98 vteřin před koncem zápasu opět při nerovnovážném počtu hráčů na hřišti Slavia srovnala na 5:5.

„Slavia předvedla velmi dobrý výkon a naopak u nás si myslím, že to nebyl výkon na hranici našich možností. Nehráli jsme hlavně v prvním poločase vůbec dobře. Dostat doma pět gólů je prostě moc, navíc když jsme si říkali, že obrany budou rozhodovat. Nic se neděje, neprohráli jsme a jedeme dál,“ řekl trenér plzeňského Interobalu Marek Kopecký.

Slávistický trenér David Filinger byl s bodem spokojený. „Jeli jsme sem neprohrát, kluci to zase poctivě odmakali. Na začátku jsme nedali penaltu, ale to se stává. Pak jsme inkasovali po našich chybách a dostali Plzeň na koně. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat při power-play, kterou jsme hodně trénovali,“ uvedl Filinger.

Už v pátek čeká Interobal Plzeň zápas na palubovce silných Teplic.

Interobal Plzeň – Slavia Praha 5:5 (1:1)

Branky a nahrávky: 13. Seidler (Vnuk), 24. Rick (Kozár), 27. Holý (Seidler), 27. Seidler (Vnuk), 32. Vnuk (Künstner) – 16. Jošt (Homola), 27. Daniel (Záruba), 28. Jošt (Záruba), 36. Leovski (Záruba), 39. Leovski (Záruba).