Na rekordní plzeňské výhře sezony se podílel hattrickem kapitán Lukáš Rešetár a šesti body Michal Kovács.

Plzeň nasadila při zranění Lukáše Němce podruhé od začátku do brány Jakuba Luhového a svého soupeře od úvodní minuty přehrávala. Po první půli bylo jasné, že Interobal vyhraje. Plzeň totiž vedla 6:0. Ve druhé dvacetiminutovce přidala osm gólů a zvítězila 14:0.

„Na zápas jsme se připravovali, věděli jsme, že při naší bodové ztrátě na čelo musíme vyhrát. Takže to byl důležitý zápas. V kabině jsme se nahecovali, abychom začali od začátku, nastříleli góly a měli to jednodušší. To se povedlo a tak po třetím gólu soupeř odpadl. A ve druhé půli už to byl zápas jen o tom, kdo si dá víc gólů,“ hodnotil duel brankář Interobalu Jakub Luhový.

Podle nejproduktivnějšího muže zápasu Kovácse (2+4) šlo o jednoznačný průběh zápasu, které bylo od první minuty v režii Interobalu. „Zastříleli jsme si všichni. Gólové akce byly pěkné, dohrávali jsme je do prázdné brány. Máme radost, že jsme šance vyřešili dobře. Momentálně je každý zápas pro nás utkáním play-off. Uvidíme, kam se v tabulce posuneme. Je jedno, jestli budeme po základní části pátí, čtvrtí nebo třetí, protože v play-off se pokusíme porazit kohokoliv,“ slíbil Kovács.

13. kolo VARTA Futsal liga: SK Interobal Plzeň – SK Olympik Mělník 14:0 (6:0).

Branky Plzně: 3. Mižár, 5. a 16. Kovács, 10., 23. a 38. Rešetár, 19. Křemen, 20. Buchta, 24. Künstner, 26. a 38. Abrham, 29. a 36. Turek, 31. Holý.

Sestava Plzně: Luhový – Rešetár, Buchta, Slavík, Turek, Havel, Abrham, Sklenář, Kovács, Holý, Mižár, Křemen, Künstner.