Skóre atraktivního utkání otevřel na začátku desáté minutě Kaká, jenž využil dobře rozehraný roh Mikuše. Šikovný Brazilec poslal Západočechy do vedení, ale vstřelil také jubilejní 1600. ligový gól Interobalu. Další stovku zásahů pak načal slovenský futsalista ve službách Plzně Peter Kozár, jehož v patnácté minutě pobídl Michal Holý. Pak viděli diváci v hale na Lokomotivě po herní stránce poměrně vyrovnané utkání, dlouho však bez vstřelené branky.

Plzeňský útočník Tomáš Chorý v přípravném zápase s Ferencvarosem, v němž Viktoria vyhrála 3:1.
Nácvik střelby se Chorému vyplatil. Návrat na trávník oslavil gólem

Až v 31. minutě skončil další míč v síti, k radosti plzeňských příznivců v té hostující. Autorem branky byl Francisco Mikuš. Minutu před koncem pak uzavřel skóre navrátilec do sestavy Dušan Künstner, který se ve svém prvním utkání sezony hned prosadil. A právě šestadvacetiletý univerzál se vyjádřil k úspěšně zvládnutému utkání. „Myslím si, že celý zápas jsme měli pod kontrolou, bylo to hlavně o tom, kdy přidáme třetí nebo čtvrtý gól,“ svěřil se šťastný střelec. „Měli jsme docela dost šancí, ale gólman dobře zachytal,“ chválil soupeře.

Po třetím gólu Plzně ho trenér vyslal na hřiště a Künstner se mu za důvěru odvděčil vstřelenou brankou. „Za stavu 3:0 mi trenér řekl, ať se jdu hýbat, že mi dá čuchnout. Jsem rád, že jsem po tři čtvrtě roce mohl hrát soutěžní zápas, a že jsem dal gól, to byla jen třešnička na dortu,“ doplnil spokojeně.

1. Futsal liga, 16. kolo: SK Interobal Plzeň - Helas Brno 4:0 (2:0).1. Futsal liga, 16. kolo: SK Interobal Plzeň - Helas Brno 4:0 (2:0).Zdroj: SK Interobal Plzeň

„Chtěli jsme předvést aktivní výkon, kterým bychom zpomalili útočnou sílu soupeře. Individuální kvalita Plzně nás však zatlačila do bloku, ze kterého se nám těžko dostávalo směrem nahoru. Plzeň si své vedení po celé utkání kontrolovala, a proto nezbývá nic jiného, než jí pogratulovat k vítězství," řekl svazovému webu trenér futsalistů Helasu Brno Tomáš Galia.

Plzeňští futsalisté se díky vítězství posunuli na průběžné druhé místo nejvyšší tuzemské soutěže před Slavii Praha. Na vedoucí Chrudim ztrácí šest bodů, ale oproti Východočechům mají ještě jeden zápas k dobru. Nejbližší utkání sehrají borci Interobalu v pátek 9. února, kdy od 20.30 hodin přivítají na domácí palubovce aktuálně sedmý Liberec, který naposledy přehráli na jeho půdě 6:2.

SK Interobal Plzeň - Helas Brno 4:0

Poločas: 2:0. Branky: 10. Kaká (Mikuš), 15. Kozár (Holý), 31. Mikuš (Kaká), 39. Künstner (Vitinho). Rozhodčí: Dragoun – Chládek, Pelikán. ŽK: Svoboda (Helas). Diváci: 280. SK Interobal Plzeň: Vahala (Fořt) – Rick, Rešetár, Buchta, Kozár, Vnuk, Kaká, Holý, Mikuš, Křivánek, Vitinho, Knobloch, Kunstner. Trenér: Marek Kopecký. Helas Brno: Mykytjuk (Klímek) – Cupák, Svoboda, Směřička, Perina, Balog, Janderka, Danko, Havel , Benda, Matejov. Trenér: Tomáš Galia.

Chorvatský házenkář v plzeňských službách Marko Čurčič střílí na branku německého Aue (34:38) v úterním přípravném zápase. V pátek prohrál Talent tým Plzeňského kraje i s Elbflorenz Dresden 31:32.