V pátek již stejného soupeře v domácím prostředí převálcovali, když zvítězili 9:2. A v neděli přidali další jasnou výhru, v Brně porazili Žabinské vlky 8:3. Plzeňští futsalisté se dál vyhřívají na čele tabulky.

Páteční zápas s Mělníkem se navíc zapíše do análů Interobal, když po třech minutách druhé půle zvyšoval Rick na 6:0, byla to tisící branka, kterou plzeňský klub vstřelil v nejvyšší futsalové soutěži.

„Očekávám, že se trochu naplní pokladna a přijde nějaké to občerstvení (smích). Uvidíme, Vnouček už mi něco říkal, ale také rád něčím přispěji,“ řekl k jubilejní trefě vysmátý Gabriel Rick.

O chvilku později to bylo již 7:0. Hattrick si připsal na své konto Tomáš Vnuk. Následně se prosadili poprvé i hosté z Mělníka.

Jiří Miker, který patřil dříve k velkým fotbalovým talentům a pomohl v loňské sezoně k historickému postupu Pardubic do první ligy, rozjel nádhernou akci, po níž Středočeši zcela rozebrali plzeňskou defenzívu. Lukáš Nečas zakončoval snadno do prázdné plzeňské svatyně.

Plzeňská odpověď byla však blesková. Číhající Vnuk lehce doklepl vyražený míč za brankovou čáru.

Následně potrestal riskantní hru Plzně Michal Mykiska, jenž poslal balon přes celé hřiště do opuštěné klece.

Poslední slovo v zápase měla ale Plzeň. Tři sekundy před závěrečnou sirénou vsítil devátou trefu Západočechů Peter Kozár.

„Po delší dobře jsme si zápas udělali sami lehčí. V prvních střídáních jsme dali několik gólů, po kterých se nám lépe dýchalo. Pozdější průběh zápasu už jsme měli pod kontrolou a došli si pro tři body,“ hodnotil utkání plzeňský hráč Gabriel Rick.

V neděli večer pak Interobal v Brně porazil domácí Vlky 8:3 a vyhrál potřetí v řadě.